Stadion FC Schalke 04
Stadion FC Schalke 04 fot. Sport pictures.eu

Duży transfer w Bundeslidze blisko realizacji?

Według informacji niemieckich środków masowego przekazu Hertha BSC jest zainteresowana pozyskaniem Westona McKennie’ego. Wcześniej zainteresowanie piłkarzem FC Schalke 04 wyrażał między innymi Liverpool FC.

Czytaj dalej…

McKennie to ogólnie jeden z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy z Bundesligi. Zawodnik znajdował się również w orbicie zainteresowania takich ekip jak: AS Monaco, Southampton.

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma

Mówi się, że 21-latek woli przenieść się do angielskiej Premier League, ale Hertha wydaje się mieć największe szanse na wylądowanie go. Wpływ na to ma mieć fakt, że berlińczycy są gotowi spełnić oczekiwania finansowe klubu z Zagłębia Ruhry, który oczekuje za swojego zawodnika 25 milionów euro.

Bild twierdzi, że negocjacje między Hertha i Schalke 04 są już w toku, a McKennie jest na szczycie krótkiej listy życzeń Herthy. Środkowy pomocnik nie był w składzie Schalke na niedzielny mecz kontrolny z Osnabrück, który zakończył się wygraną Schalke 5:1.

Zmiana klubu coraz bliżej?

Oficjalnie zawodnik został wykluczony z gry z powodu problemów z mięśniami, ale sugerowano, że został pominięty, aby uniknąć ryzyka odniesienia kontuzji przed potencjalnym transferem. Trener Schalke, David Wagner, odmówił komentarza w sprawie spekulacji w poniedziałek.

– Nie mam do czynienia z plotkami – powiedział opiekun teamu z Bundesligi w rozmowie z Westdeutsche Allgemeine Zeitung, po czym dodał, że McKennie jest “ważną częścią” jego zespołu.

Komentarze