Dortmund utrzymuje przewagę

Łukasz Piszczek

W ostatnim sobotnim meczu 18. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund, po golu Axela Witsela, pokonała RB Lipsk 1:0 (1:0) i utrzymała sześć punktów przewagi nad Bayernem. Łukasz Piszczek spędził na murawie 88 minut i zanotował asystę.

Na jedną zmianę zdecydował się Ralf Rangnick w stosunku do ostatniego meczu przed zimową przerwą, w którym Lipsk mierzył się z Werder – Upamecano zastąpił Orbana. W Dortmundzie zaszły natomiast trzy zmiany – poza składem znaleźli się kontuzjowany Reus, Toprak i Paco Alcacer, a na boisku znaleźli się Gotze, Philipp i Diallo.

W 19. minucie na prowadzenie wyszli goście z Dortmundu. Guerreiro dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na głowę Łukasza Piszczka, który próbą strzału zanotował asystę przy pięknej bramce Axela Witsela. Belg przyjął sobie futbolówkę i oddał strzał nie do obrony dla Petera Gulacsiego.

Szansę na wyrównanie gospodarze mieli w 34. minucie – Konrad Laimer uderzył niemalże na pustą bramkę, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Axela Witsela. Siedem minut poźniej mogło być za to 0:2 – Diallo dostał piłkę po podaniu z rzutu wolnego, jednak przymierzył głową tuż obok lewego słupka.

Kolejną okazję na podwyższenie prowadzenia Borussia miała w 54 minucie, jednak strzał Maximiliana Philippa został obroniony przez bramkarza Lipska. 20 minut poźniej, równie dobrą sytuację miały Czerwone Byki – Sabitzer dostał piłkę w polu karnym, ale jego próbę obronił Burki.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, dobre podanie otrzymał Paco Alcacer, jednak trafił w poprzeczkę. Trzy minuty poźniej, ostatnią szansę na wyrównanie mieli gospodarze, ale nie wykorzystał jej Cunha.