Cezary Kucharski ocenił konflikt z Lewandowskim. “To jest jedna wielka ustawka”

Cezary Kucharski i Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Cezary Kucharski i Robert Lewandowski

Dwa lata temu światło dzienne ujrzał głośny konflikt pomiędzy Robertem Lewandowskim i Cezarym Kucharskim. Teraz agent piłkarski zdradził w rozmowie z Goal.pl, że większość dowodów w tej sprawie zostało sfałszowanych.

  • Roberta Lewandowskiego i Cezarego Kucharskiego czeka rozprawa sądowa
  • Kapitan reprezentacji Polski wyznał wcześniej, że jest szantażowany przez swojego byłego agenta
  • Cezary Kucharski usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec Lewandowskiego i próbę wymuszenia – jak przekonuje prokuratura – 20 mln euro

Kucharski nie owijał w bawełnę

W 2018 r. Robert Lewandowski związał się z nowym agentem, Pinim Zahavim. Wszystko przez konflikt, w który popadł ze swoim ówczesnym reprezentantem, Cezarym Kucharskim. Napastnik Bayernu twierdził, że był szantażowany i zgłosił zawiadomienie do prokuratury.

Natomiast oskarżony od samego początku nie przyznaje się do winy, zarzucając przy tym “Lewemu” oszustwa podatkowe. Do sieci trafiły jeszcze taśmy rozmów nagranych przez Lewandowskiego i udostępnianych przez businessinsider.com.pl.

Nagrania są bardziej korzystne dla obozu Lewandowskiego, jednak Kucharski dalej pozostaje przy swojej wersji i przeczuwa, że w sądzie sprawiedliwość będzie po jego stronie.

Czytałem ten akt oskarżenia. On jest bardzo słaby. Generalnie opiera się na tym, że tak powiedział Lewandowski i jego świadkowie, no więc prokuratura niczego nie potwierdziła, niczego nie udowodniła. Dla mnie to jest jasna sprawa, że to jest jedna wielka ustawka – ocenił Cezary Kucharski.

Mam nadzieję, że sąd będzie obiektywny. Samo to, że prokuratura tej rangi zajmuje się błahą sprawą, to dużo mówi sądom czy też ludziom. Wiem, po co umawialiśmy się z Lewandowskim i o czym rozmawialiśmy. Te wszystkie medialne informacje, które czytaliście one były w większości zmanipulowane – zdradził.

Kiedy na jaw wyszła cała sytuacja, polskie media nie pozostawiły suchej nitki na Kucharskim. Piłkarski agent został wówczas zatrzymany 27 października. Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec Lewandowskiego i próbę wymuszenia 20 mln euro.

To była trudna sytuacja dla mnie. Nie mogłem się bronić, bo nikt mnie o to nie pytał. Mam czyste sumienie i jedynym celem moim spotkań z Lewandowskim było porozumienie i ustalenie warunków finansowych, na których wychodzimy ze wspólnej spółki, ze wspólnych biznesów – zapewnił.

Te taśmy nie są wiarygodne, nie są autentyczne, ona są po prostu zmontowane tak, żeby odniosły efekt jakie odniosły. Jedyną autentyczność taśm określił ich informatyk – podsumował.

Całą rozmowę Przemysława Langiera z Cezarym Kucharskim obejrzycie na kanale Goal.pl w platformie YouTube.

Czytaj więcej: Kucharski: naszym celem było, żeby Robert zagrał w Hiszpanii

Komentarze