Niespodzianka w Berlinie, nowy lider, grad goli w Wolfsburgu – podsumowanie 5. kolejki Bundesligi

gracze Wolfsburga
PressFocus Na zdjęciu: gracze Wolfsburga

Wyniki 5. kolejki Bundesligi. Za nami sześć potyczek tej serii gier. W Berlinie Union zremisował z Bayernem Monachium 1:1. Freiburg pokonał zaś w delegacji Leverkusen 3:2 i awansował na pierwsze miejsce. Ciekawie było też w Wolfsburgu, gdzie Wilki przegrały z Koeln 2:4. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Bayern znowu bez wiktorii, Leverkusen słabsze od Freiburga, klęska RB Lipsk

Bayern Monachium rywalizował w delegacji z Unionem. Berlińczycy postawili twarde warunki i zdobyli jedno oczko po remisie 1:1. Dla mistrzów Niemiec to drugie kolejne starcie bez triumfu. Tymoteusz Puchacz przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych Unionu. Leverkusen podejmowało Freiburg. Ekipa z Fryburga sprawiła małą niespodziankę i triumfowała z Aptekarzami 3:2. Dzięki temu Freiburg jest obecnie na pierwszej lokacie.

Spotkanie Bochum – Werder nie było wielkim widowiskiem. Bohaterem bremeńczyków okazał się Niclas Fuellkrug, który zdobył po przerwie dwa trafienia. Dzięki temu goście triumfowali 2:0. Stuttgart grało u siebie z Schalke. Obie ekipy zdobyły po jednej bramce, co pozwoliło im zainkasować po punkcie. Marcin Kamiński (Schalke) jest kontuzjowany.

Wolfsburg rywalizował o punkty z Koeln. Gospodarze dobrze rozpoczęli, ale goście się tym nie załamali. Przyjezdni wykorzystali kilka błędów w defensywie Wilków i ostatecznie triumfowali 4:2. Jakub Kamiński (Wolfsburg) wszedł na boisko w 75. minucie. W ostatniej sobotniej potyczce Frankfurt stanął w szranki z Lipskiem. Nieoczekiwanie gospodarze bardzo wysoko zwyciężyli 4:0.

Wyniki 5. kolejki

Union – Bayern 1:1 (1:1)

Sheraldo Becker (12′) – Joshua Kimmich (15′)

Bayer – Freiburg 2:3 (1:0)

Kerem Demirbay (16′), Patrik Schick (65′) – Matthias Ginter (48′), Michael Gregoritsch (51′), Ricu Doan (72′)

Bochum – Werder 0:2 (0:0)

Niclas Fuellkrug (86′, 90+2′ – karny)

Stuttgart – Schalke 1:1 (1:1)

Chris Fuehrich (18′) – Simon Terodde (22′)

Wolfsburg – Koeln 2:4 (1:3)

Lukas Nmecha (2′, 79′) – Dejan Ljubicić (22′), Paulo Otavio (31′ – gol samobójczy), Florian Kainz (45+3′ – karny), Sargis Adamyan (81′)

Frankfurt – Lipsk 4:0 (2:0)

Daichi Kamada (16′), Sebastian Rode (22′), Tuta (67′), Rafael Borre (84′ – karny)