Bundesliga: Statystyczne ciekawostki po 19. kolejce

Mario Gotze

W miniony weekend rozegrana została 19. kolejka Bundesligi. Zachęcamy do zapoznania się ze statystycznymi ciekawostkami po tej serii spotkań.

Statystyczne ciekawostki po meczach 19. kolejki Bundesligi:

16 – RB Lipsk prowadził 3:0 po 16 minutach. Ostatnią drużyną, która szybciej objęła trzybramkowe prowadzenie w meczu Bundesligi był Bayern Monachium w październiku 2011 roku przeciwko Hercie Berlin (3:0 po 13 minutach)

1996 – Bayern nie przegrał pierwszego spotkania w Bundeslidze na początku roku od 1996 roku (1:4 przeciwko Karlsruher SC)

0,94 – Od 2000 roku tylko Thomas Schaaf (0,27) zdobył średnio mniej punktów na mecz Bundesligi prowadząc Hannover 96 niż Andre Breitenreiter (0,94)

20 – Sebastian Haller wykorzystał każdy z 20 rzutów karnych w profesjonalnej karierze (1/1 w Auxerre, 14/14 w Utrechcie, 5/5 w Eintrachcie)

48 – Po raz pierwszy w historii Borussia Dortmund zdobyła 49 punktów w pierwszych 19 spotkaniach sezonu w Bundeslidze

2013 – Po raz pierwszy od 19 stycznia 2013 roku, Marco Reus i Mario Goetze zdobyli bramkę w tym samym spotkaniu Bundesligi dla Borussii Dortmund

19 – Kai Havertz jest najmłodszym zawodnikiem w Bundeslidze od czasu Marca-Andre Kruski w 2006 roku, który wykorzystał rzut karny

17 – Borussia Dortmund zdobyła bramkę w każdym z 17 ostatnich spotkań Bundesligi

23 – Piłkarze FSV Mainz wykorzystali 23 ostatnie rzuty karne wykonywane przez nich w Bundeslidze