Bayern umocnił się na pozycji lidera, Choupo-Moting znów błysnął

Eric Maxim Choupo-Moting

Bayern Monachium zgodnie z oczekiwaniami pokonał Schalke 04 (2:0) w spotkaniu 15. kolejki Bundesligi. Dzięki tej wygrany aktualni mistrzowie Niemiec udają się na przerwę w rozgrywkach z bilansem 34 punktów.

• Bayern Monachium wygrał dziesiąte spotkanie w tej kampanii w lidze niemieckiej
  • Bawarczycy drugi RB Lipsk wyprzedzają o sześć oczek
  • Schalke zaliczyło 10 porażkę w sezonie

Bayern zimę spędzi na pierwszym miejscu

Bayern Monachium do starcia z Schalke 04 według ekspertów bukmacherskich przystępował w roli zdecydowanego faworyta. Bawarczycy chcieli się jednocześnie umocnić na pozycji lidera Bundesligi na przerwę mundialowo-świąteczno-noworoczną. Ekipa z Gelsenkirchen miała natomiast plan, aby wykonać krok w kierunku zbliżenia się do przedostatniego w tabeli Bochum.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami w pierwszej połowie ekipa Juliana Nagelsmanna była zespołem, dyktującym warunki gry. Bayern oddał jednak w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji tylko dwa celne strzały. Na szczęście dla kibiców monachijskiej drużyny po jednym z nich piłka wylądowała w siatce. Było to efektem strzału Serge’a Gnabry’ego, który w 38. minucie spotkania popisał się strzałem w lewy dolny róg i do przerwy było 1:0 dla gospodarzy.

Po zmianie stron kolejny raz w tej kampanii skutecznością błysnął Maxim Choupo-Moting. Francuz wpisał się na listę strzelców w 52. minucie, wykorzystując podanie od Jamali Musiali. W kolejnych fragmentach rywalizacji team z Monachium szukał kolejnych trafień, ale na próbach się kończyło. Ostatecznie wynik do końca spotkania się nie zmienił i Bayern zwyciężył 2:0.