Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Radosław Bełżek

Lewandowski się bawi, triki odblokowane [wideo]

Bayern Monachium pokonał aż 8:0 FC Schalke 04 w inauguracyjnym spotkaniu pierwszej kolejki niemieckiej ekstraklasy. Robert Lewandowski zdobył w tym starciu bramkę, wykorzystując rzut karny. Ozdobą meczu była jednak akcja, po której na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller, a asystę przy tym trafieniu zaliczył kapitan reprezentacji Polski.

Czytaj dalej…

Bayern Monachium zgodnie z oczekiwaniami wygrał bój z ekipą z Gelsenkirchen. Zaskoczeniem mogą być jednak rozmiary wygranej teamu z Bawarii. Pół żartem, pół serio można stwierdzić, że Schalke zaprezentowało podobny poziom, co FC Barcelona, z tą różnicą, że nie strzeliło mistrzom Niemiec żadnych goli. Bayern wygrał 8:0.

Lewandowski z fantastyczną asystą?

Najpiękniejsza akcja spotkania przynajmniej z punktu widzenia polskich kibiców miała miejsce w 69. minucie. Lewandowski miał szansę na strzelenie gola, ale zgubił nieco rytm. W każdym razie napastnik monachijskiej uratował akcję, popisując się genialnym podcięciem piłki tzw. “raboną”, z kolei Niemiec Mueller skierował futbolówkę do siatki.

Odnotujmy, że Lewandowski zaliczył w piątkowy wieczór swój 291. mecz w koszulce ekipy z Bawarii. Okrasił swój występ golem i dwoma asystami. Na dzisiaj reprezentant Polski ma na swoim koncie 248 goli w szeregach Bayernu i 61 asyst. Obecny kontrakt zawodnika z monachijską ekipą wygasa z końcem czerwca 2023 roku.

Komentarze