Bayern – Wolfsburg: bawarska maszyna nie zwolniła tempa

Jamal Musiala

Bayern Monachium zgodnie z planem wygrał mecz drugiej kolejki Bundesligi z VfL wolfsburg (2:0). Mistrzów Niemiec do zwycięstwa poprowadziły gole Jamala Musiali i Thomasa Muellera.

• Bayern Monachium wykonał kolejny krok w kierunku obrony mistrzostwa kraju
  • Bawarczycy pokonali spokojnie VfL Wolfsburg i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek
  • W szeregach Wilków całe zawody na ławce rezerwowych spędził Jakub Kamiński, a Bartosz białek był poza kadrą meczową

Bayern z kolejną pełną pulą

Bayern Monachium w premierowym meczu nowej kampanii Bundesligi pokazał, że nie rozpacza po rozstaniu z Robertem Lewandowskim. Mistrzowie Niemiec rozbili Eintracht Frankfurt (6:1). Wolfsburg będzie chciał zatem zrobić wszystko, aby przynajmniej powtórzyć osiągnięcie z maja tego roku, gdy zremisował z Bawarczykami (2:2).

Losy rywalizacji na Allianz Arena zostały rozstrzygnięte w pierwszej połowie. Najpierw gola na 1:0 w 33. minucie strzelił Jamal Musiala, popisując się celnym uderzeniem sprzed pola karnego. Z kolei wynik rywalizacji ustalił Thomas Mueller w 44. minucie, zmieniając tor lotu piłki po strzale Joshuy Kimmicha.

W drugiej połowie mistrz Niemiec szukał kolejnych trafień, ale bez efektu. Tym samym potyczka z udziałem Bayernu i Wolfsburg zakończyła się wygrana faworyta. Niestety dla polskich kibiców w zespole gości nawet na minutę na boisku nie pojawił się Jakub Kamiński. W kadrze meczowej zabrakło natomiast Bartosza Białka.

Monachijczycy w następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z VfL Bochum. Tymczasem zawodnicy wilków u siebie zagrają z FC Schalke 04.