Mario Götze
Mario Götze fot. Tomasz Jastrzębowski / Foto Olimpik

Borussia nie chce rozstawać się z Götze

Mario Götze, kontrakt ważny z Borussią Dortmund ma do końca czerwca 2020 roku. Tymczasem dyrektor sportowy klubu z siedzibą na Signal Iduna Park w osobie Michaela Zorca ujawnił w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów, że po wakacyjnej przerwie zamierza przeprowadzić z 27-latkiem rozmowę na temat nowej umowy.

Czytaj dalej…

W ostatnim czasie pojawiły się głosy, że Götze znajduje się na celowniku Arsenalu FC. Przedstawiciel BVB przekonuje jednak, że nikt w dortmundzkiej ekipie nie zamierza rozstawać się z zawodnikiem.

– Od lat słyszymy różne plotki z Anglii. Nie zmienia to jednak faktu, że podchodzimy do nich ze spokojem, ponieważ jesteśmy w dobrej komunikacji z ojcem Mario i jego agentem – powiedział Zorc w rozmowie ze Sport Bildem.

– Götze też nie zwrócił się do nas z zamiarem zmiany klubu. Usiądziemy wspólnie do rozmów na początku nowego sezonu – dodał sternik Borussii.

Według medialnych doniesień Götze ma otrzymać nową umowę, która ma obowiązywać przez kolejne trzy lub cztery lata. Aktualnie zawodnik inkasuje w dortmundzkim klubie 10 milionów euro, więc niewykluczone, że zarobki te zostaną nieco zmniejszone.

63-krotny reprezentant Niemiec trakcie kampanii 2018/19 zaliczył 34 występy, notując w nich siedem trafień i siedem asyst.

Komentarze