Debata narodowa w Niemczech: Mueller i Hummels wrócą do reprezentacji?

Thomas Müller
Thomas Müller fot. Abaca / Hepta / SPORTPICTURES

Reprezentacja Niemiec w meczach Ligi Narodów UEFA w ostatnim czasie rozczarowuje. Podopieczni Joachima Loewa mają na swoim koncie sześć punktów po czterech rozegranych spotkaniach grupy czwartej w Dywizji A. Taki stan rzeczy sprawia, że niemieccy dziennikarze coraz śmielej mówią o tym, że do drużyny narodowej mogą wrócić Thomas Mueller i Mats Hummels.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Niemiec do tej pory radziła sobie bez wymienionej na wstępie dwójki piłkarzy. Aktualny selekcjoner Die Mannschaft tłumaczył pomijanie 31-latków odmładzaniem kadry. Czy nastał czas, aby Mueller i Humells wkrótce wrócli do niemieckiej ekipy?

– Myślę, że zarówno Mats Hummels, jak i Thomas Melller nadal mają szansę pojechać na mistrzostwa Europy. To jest moje przeczucie – mówił Hans-Joachim Watzke cytowany przez internetowe wydanie Bilda.

Przypomnijmy, że Joachim Loew zrezygnował z trójki doświadczonych piłkarzy, czyli Jerome’a Boatenga, Matsa Humellsa i Thomasa Muellera w marcu minionego roku. Niemniej po ostatnich słabych występach reprezentacji Niemiec przeciwko Turcji (3:3), Ukrainie (2:1) i Szwajcarii (3:3) pojawiły się głosy, które sugerują, że młodsi piłkarze w szeregach niemieckiej drużyny mogą potrzebować wsparcia doświadczonych zawodników.

– Normalną sprawą jest to, że Jogi Löw wykorzystuje czas między turniejami na eksperymentowanie. Na koniec trener reprezentacji chce mieć najlepszą drużynę w turnieju. I wierzę, że Mats i Thomas nadal mogą być częścią zespołu na Euro – przekonywał prezes BVB.

Szykuje się wielki powrót odrzuconych?

W kontekście Thomasa Muellera trzeba stwierdzić, że ten ma za sobą najlepszy sezon w karierze. W 33 spotkaniach rozegranych pod wodzą Hansiego Flick doświadczony piłkarz zdobył 27 bramek. W poprzednim sezonie piłkarz też pobił swój rekord pod względem asyst, notując 22 kluczowe podania.

Sam Mueller przekonuje, że odsunięcie od reprezentacji było dla niego bodźcem do lepszej gry. Zawodnik nigdy nie zrezygnował z powrotu do drużyny narodowej. – Zrobię na pewno wszystko, co w mojej mocy, aby wrócić do reprezentacji. Zobaczymy, co przyszłość pokaże – mówił swego czasu piłkarz.

Tymczasem Hummels to pewny punkt defensywy Borussii Dortmund, który legitymuje się bilansem 72 procent wygranych pojedynków. Bild przekonuje, że zawodnik bardzo chce wrócić do drużyny narodowej, chociaż ma wątpliwości, czy będzie mu to dane przy obecnym selekcjonerze.

Komentarze