Hasan Salihamidzic
Hasan Salihamidzic fot. PressFocus

Salihamidzić: Staliśmy się nieprzewidywalni

Bayern Monachium rzutem na taśmę w trakcie zakończonego już okienka transferowego pozyskał Douglasa Costę. Brazylijczyk tym samym wrócił do teamu z Bawarii, będąc do niej wypożyczonym na jeden sezon z Juventusu. Na temat zawodnika głos w wywiadzie dla Kickera zabrał dyrektor sportowy mistrzów Niemiec.

Czytaj dalej…

Bayern Monachium odzyskał zatem w pewnym stopniu zawodnika, który bronił jego barw w latach 2015-2017. Transakcja z udziałem Douglasa Costy jest o tyle ciekawa, że Uli Hoeness po jego odejściu stwierdził, że Brazylijczyk był najemnikiem.

Mimo wszystko klub z Bawarii podjął decyzję o tym, aby pozyskać doświadczonego skrzydłowego. W mediach pojawiły się głosy, że zwolennikami zatrudnienia Douglasa Costy do Bayernu mieli być zawodnicy, ale przedstawiciel monachijskiego klubu zdementował te głosy.

– W Bayernie zadania i kompetencja są wyraźnie rozdzielone od dziesięcioleci. Zespół ma skupiać się na grze, a kierownico ma dbać o kadrę. Budowa kadry drużyny nie zależy od tego, co zespół myśli – mówił Hasan Salihamidzić w rozmowie z niemieckim magazynem.

– Dzięki temu, że pozyskaliśmy Douglasa Costę, staliśmy się mocniejsi niż w poprzednim sezonie na skrzydłach. Mamy teraz czterech zawodników o różnych profilach, co sprawia, że staliśmy się nieprzewidywalni – przekonywał Bośniak.

Brazylijski piłkarz w szeregach monachijskiej ekipy zanotował jak na razie 77 spotkań, w których strzelił 14 goli, notując też 27 asyst. Douglas Costa, broniąc barw Bayernu, wygrał z tą ekipą mistrzostwo Niemiec i Puchar Niemiec.

Komentarze