Piłkarze Bayernu Monachium
Piłkarze Bayernu Monachium fot. PressFocus

Pavard wykluczony z Der Klassiker z powodu kontuzji

Benjamin Pavard według informacji niemieckiego Bildu nie będzie mógł zagrać w dzisiejszym boju przeciwko Borussii Dortmund w szeregach Bayernu Monachium. Ciekawe jest natomiast to, że niejasny jest powód nieobecność piłkarza w ekipie z Bawarii. Klub nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Czytaj dalej…

Benjamin Pavard nie wziął udziału w czwartkowym i piątkowym treningu swojej drużyny. Niemieccy dziennikarze Bildu podają w każdym razie, że zawodnik ma kłopoty z kolanami, co ma wykluczać jego występ.

Warto też odnotować, że wciąż na kwarantannie z powodu pozytywnego wyniku na obecność COVID-19 przebywa Niklas Suele. W sprawie zawodnika nie pojawiło się żadne nowe stanowisko informujące, czy piłkarz miał naprawdę błędny pierwszy wynik testu na zakażenie “nieszczęsnym patogenem”.

Tymczasem warto nadmienić, że pozytywny wynik testu na koronawirusa miał Joshua Zirkzee, co sprawia, że Holender też nie będzie mógł wystąpić w dzisiejszym starciu.

Odnotujmy, że po sześciu rozegranych spotkaniach Borussia i Bayern są na czele stawki z dorobkiem 15 punktów na koncie. Dortmundzki team plasuje się przed dzisiejszym bojem na drugiej pozycji, z kolei podopieczni Hansiego Flicka są liderem rozgrywek.

Komentarze