Bayern odpowiedział Flickowi. Napięta atmosfera w Monachium

Hansi Flick
Hansi Flick PressFocus

Władze Bayernu Monachium nie ukrywają zaskoczenia zachowaniem trenera Hansiego Flicka, który w sobotę publicznie potwierdził, że chce odejść z klubu po zakończeniu sezonu. W niedzielę zarząd bawarskiego klubu wystosował oficjalny komunikat, w którym nie zgodził się ze stanowiskiem szkoleniowca.

Flick chce odejść z Bayernu

Flick jest związany z Bayernem umową do 30 czerwca 2023 roku, ale jest zdecydowany na odejście z klubu po zakończeniu sezonu. O swoich zamiarach publicznie poinformował w rozmowie ze Sky po zakończeniu sobotniego spotkania z Wolfsburgiem.

– Chciałbym, aby mój kontrakt został rozwiązany z końcem sezonu. Dla mnie po prostu było ważne, aby drużyna dowiedziała się tego ode mnie, bo już teraz krążą taki czy inne plotki – powiedział trener Bayernu Monachium.

Komunikat Bayernu Monachium

Wcześniej szkoleniowiec o swoim życzeniu miał poinformował władze Bayernu Monachium, z którymi miał uzgodnić, że do tematu wrócą za kilkanaście dni, po meczu z Mainz, który rozegrany zostanie 24 kwietnia. Dlatego też zarząd mistrzów Niemiec nie kryje zaskoczenia wystosowanym przez Flicka komunikatem w sobotę

“Wczoraj Hansi Flick, trener Bayernu Monachium, poinformował opinię publiczną o chęci wcześniejszego rozwiązania z końcem obecnego sezonu obowiązującego do czerwca 2023 roku kontraktu. Hansi Flick poinformował zarząd Bayernu Monachium o swoim życzeniu w ubiegłym tygodniu. Hansi Flick i Bayern uzgodnili wtedy, że skupią się na meczach z VfL Wolfsburg, Bayerem Leverkusen (20.04) i FSV Mainz (24.04), aby nie zakłócić pełnej koncentracji całego klubu na tych trzech ważnych spotkaniach. Bayern nie zgadza się na jednostronny komunikat Hansiego Flicka i zgodnie z ustaleniami będzie kontynuował rozmowy po meczu z Mainz” – czytamy w komunikacie klubu.

Hansi Flick uważany jest za głównego kandydata do zastąpienia Joachima Loewa na stanowisku selekcjoner reprezentacji Niemiec po zakończeniu Euro 2020. Z kolei łączeni z posadą trenera Bayernu są Julian Nagelsmann i Massimiliano Allegri.

Komentarze