Bayern zdemolował rywala. Lewandowski pobił kolejny rekord!

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bayern Monachium nie miał litości i rozbił VFL Bochum aż 7:0. W triumfie tym udział miał Robert Lewandowski, który strzelił gola. Dzięki temu jest rekordzistą pod względem liczby kolejnych ligowych spotkań u siebie ze zdobyczą bramkową.

Kwestia trzech punktów rozstrzygnięta do przerwy

Bayern do sobotniego meczu z VFL Bochum przystępował po pokonaniu Barcelony 3:0 w Lidze Mistrzów. Bawarczycy najwyraźniej nie byli usatysfakcjonowani rozmiarem tamtego zwycięstwa i postanowili szybko zabrać się do pracy.

Strzelanie na Allianz Arenie w 17. minucie rozpoczął Leroy Sane. Skrzydłowy gospodarzy zdobył bramkę po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego. Dziesięć minut później do protokołu meczowego wpisał się także Joshua Kimmich. Asystował mu Sane. W 32. minucie było zaś już 3:0 dla monachijczyków. Wówczas Serge Gnabry wykończył akcję po strzale zza pola karnego. Kilka chwil przed zejściem do szatni, samobójczą bramkę zdobył Vassilios Lampropoulos.

Lewandowski z kolejnym rekordem

Na piątego gola w Monachium czekaliśmy nieco ponad godzinę. Jego autorem był Robert Lewandowski, który trafił do siatki z bardzo bliskiej odległości. Tym samym Polak pobił rekord Gerda Muellera i Juppa Heynckesa. Zdobył bowiem bramkę dla Bayernu w 13 kolejnych meczach ligowych. Bawarczycy nie mieli dość i cztery minuty po golu Lewego, dublet maił już Kimmich. Przy jego trafieniu asystował Leon Goretzka. Bochum w 79. minucie dobił Eric Maxim Choupo-Moting.