Bayern potwierdził odejście kolejnych trenerów

Miroslav Klose, Hansi Flick i Hermann Gerland
Miroslav Klose, Hansi Flick i Hermann Gerland PressFocus

Hermann Gerland i Miroslav Klose nie znajdą się w sztabie szkoleniowym nowego trenera Bayernu Monachium Juliana Nagelsmanna. Bawarski klub we wtorek poinformował, że obaj szkoleniowcy odejdą wraz z zakończeniem sezonu.

25 lat w Bayernie

66-letni Gerland pracował w monachijskim klubie przez ponad 25 lat. Teraz zdecydował się na odejście, choć jego umowa miała obowiązywać do czerwca 2022 roku.

– Pracę w Bayernie rozpocząłem w 1990 roku i przez 25 lat, z jedną przerwą, zawsze dawałem z siebie wszystko dla klubu. W tym przeżyliśmy wspaniałe chwile i odnieśliśmy sukcesy, a mnie dane było pracować z najlepszymi trenerami na świecie: Juppem Heynckesem, Louisem van Gaalem, Pepem Guardiolą, Carlo Ancelottim, Hansim Flickiem. Teraz skontaktowałem się do klubu i wspólnie doszliśmy do wniosku, że należy rozwiązać mój kontrakt. Zawsze pozostanę związany z Bayernem i jego wspaniałymi kibicami, a całemu klubowi życzę tylko wszystkiego najlepszego w przyszłości – powiedział Gerland, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Kolejny krok w karierze trenerskiej

Miroslav Klose był częścią sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu Bayernu od początku obecnego sezonu. Były reprezentant Niemiec chce jednak zrobić kolejny krok w swojej karierze trenerskiej i zdecydował się na odejście z klubu.

– Świetnie spędziłem czas z tym genialnym zespołem i praca w sztabie trenerskim była dla mnie naprawdę wielką frajdą – powiedział Klose.

Pierwszym trenerem mistrzów Niemiec od nowego sezonu będzie Julian Nagelsmann, który na tym stanowisku zastąpi Hansiego Flicka. Twórca ostatnich sukcesów Bayernu również zdecydował się na kolejny krok i prawdopodobnie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Niemiec.

Komentarze