Lewandowski Piłkarzem Roku UEFA? Polak w gronie nominowanych!

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Robert Lewandowski znalazł się w gronie trzech piłkarzy nominowanych do nagrody dla najlepszego piłkarza roku według Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). Oprócz reprezentanta Polski w gronie wyróżnionych znaleźli się także Manuel Neuer i Kevin De Bruyne.

Czytaj dalej…

Robert Lewandowski ma za sobą bardzo udany sezon. Polski napastnik nie tylko wygrał wszystko, co było do wygrania z Ligą Mistrzów na czele, ale też był najlepszym strzelcem każdych rozgrywek, w których brał udział.

W dużym stopniu dzięki świetnej postawie polskiego piłkarza Bayern Monachium obronił mistrzostwo Niemiec, pozostawiając za sobą Borussię Dortmund i RB Lipsk. Ekipa z Bawarii triumfowała również w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów, w gdzie w pokonanym polu pozostawiła Paris Saint-Germain.

Powyższe fakty przyczyniły się do tego, że Lewandowski znalazł się w gronie trzech piłkarzy, którzy zostali nominowani do nagrody dla Piłkarza Roku UEFA. Polak uchodzi w tym gronie za faworyta do wygrania prestiżowej, chociaż Niemiec Neuer i Belg De Bruyne też mieli za sobą udany okres.

Dodajmy, że ogłoszenie wyników plebiscytu zaplanowane jest na 1 października w Nyonie. Odnotować należy też, że została ogłoszona trójka kandydatów na Trenera Roku UEFA. W tym gronie znaleźli się sami przedstawiciele niemieckiej myśli szkoleniowej, czyli Hansi Flick, Julian Nagelsmann oraz Juergen Klopp.

Komentarze