Bayern bliżej mistrzostwa, Hannover krok od spadku

Robert Lewandowski

Bayern Monachium tym razem nie sprawił zawodu swoim kibicom i zdobył trzy punkty na Allianz Arena w pojedynku z Hannoverem 96. Bawarczycy wygrali 3:1, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Wkrótce więcej o meczu.

Bayern Monachium – Hannover 96 3:1 (2:0)

1:0 Lewandowski 27′
2:0 Goretzka 40′
2:1 Jonathas (k.) 51′
3:1 Ribery 84′

Wynik spotkania w Monachium otworzył Robert Lewandowski, który w 28. minucie uderzeniem głową z czterech metrów wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Joshuy Kimmicha z prawego skrzydła.

Trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Leon Goretzka, który pokonał bramkarz Hannoveru precyzyjnym strzałem z ponad 20 metrów. Pomocnik Bayernu w doliczonym czasie gry mógł zdobyć jeszcze trzeciego gola, ale uderzając z ośmiu metrów trafił w poprzeczkę. Ostatecznie jednak podopieczni Niko Kovaca mogli w bardzo dobrych humorach schodzić na przerwę do szatni.

Osiem minut po przerwie Hannover zdobył kontaktowego gola. Rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką wykorzystał Jonathas. Ten sam zawodnik w 57. minucie musiał opuścić boisko, po tym jak w ciągu kilku minut otrzymał dwie żółte kartki.

Grający z przewagą jednego zawodnika Bayern w 85. minucie zdobył trzeciego gola. Po podaniu Kingsleya Comana, z piłką w pole karne wpadł Franck Ribery i płaskim strzałem z lewej strony trafił do siatki, ustalając wynik meczu.