Bayern blisko wzmocnienia kosztem mistrza Bundesligi

Jonathan Tah jest blisko zmiany barw klubowych i transferu do Bayernu Monachium. Informacje na ten temat przekazał dziennikarz Florian Plettnebreg ze Sky Sport Germany.

Piłkarze Bayernu Monachium
Obserwuj nas w
fot. Diebilderwelt / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Bayernu Monachium

Jonathan Tah zamieni Bayer Leverkusen na Bayern Monachium

Jonathan Tah to bez wątpienia jedna z bardziej wyróżniających się postaci Bayeru Leverkusen w ostatniej kampanii. 28-latek to środkowy defensor, który rządził w obronie Aptekarzy. Nie może zatem dziwić, że chętnych na pozyskanie zawodnika nie brakowało.

POLECAMY TAKŻE

Dziennikarz Florian Plettenberg ze Sky Sport Germany dał do zrozumienia, że Tah najpewniej wkrótce zmieni pracodawcę i zasili szeregi Bayernu Monachium. Źródło podaje, że negocjacje między klubami mają się wkrótce zacząć. Jasne jest, że gracz Bayeru jest głównym celem Bawarczyków. Gdyby jednak transakcja z udziałem tego zawodnika nie doszła do skutku, to Bayern ma już też opracowany plan B. Jest nim Lewi Colwill z Chelsea.

Tah w ostatnim sezonie rozegrał łącznie 48 meczów, licząc wszystkie rozgrywki. Zdobył w nich sześć bramek i zaliczył jedną asystę. Na boisku spędził blisko cztery tysiące minut. Aktualny kontrakt reprezentanta Niemiec z mistrzami Bundesligi obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi natomiast 30 milionów euro.

Tah to także 25-krotny reprezentant Niemiec, który znalazł się w kadrze drużyny narodowej dowodzonej przez Juliana Nagelsmanna na Euro 2024. Niemcy już w piątek zaczną turniej, mierząc się ze Szkocją. W kolejnych dwóch spotkaniach na drodze gospodarzy euro 2024 staną Węgrzy i Szwajcarzy.

Czytaj więcej: Juventus osłabi ekipę Antonio Conte, transfer bardzo blisko

Komentarze