Andre Schurrle
Andre Schurrle fot. ASInfo

Andre Schürrle zakończył karierę

Takiej decyzji nikt się nie spodziewał. Andre Schürrle poinformował o zakończeniu piłkarskiej kariery w wieku zaledwie 29 lat. – Ta decyzja już dawno we mnie dojrzewała – powiedział były reprezentant Niemiec.

Czytaj dalej…

W ostatnim czasie Schürrle był związany z Borussią Dortmund, która w środę poinformowała o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z zawodnikiem. Nic jednak nie wskazywało na to, aby Niemiec, który w ostatnim czasie przebywał na wypożyczeniu w Spartaku Moskwa, miał zakończyć przygodę z piłką.

– Ta decyzja dojrzewała we mnie już od dawna. Nie potrzebuję więcej oklasków – powiedział Schürrle w rozmowie z Der Spiegel. – Aby przetrwać w tym biznesie, zawsze musisz odgrywać pewną rolę. Inaczej stracisz pracę i nie dostaniesz kolejnej. W piłce nożnej liczą się tylko wyniki na boisku, nie ma tutaj natomiast miejsca na słabości – dodał.

Niemcy, Anglia i Rosja

Schürrle seniorską karierę rozpoczął w FSV Mainz, z którego w 2013 roku przeniósł się do Bayeru Leverkusen. Świetne występy na BayArena zaprocentowały transferem półtora roku później do londyńskiej Chelsea. W klubie ze Stamford Bridge spędził tylko 15 miesięcy i wrócił do swojej ojczyzny. W kolejnych latach bronił barw Wolfsburga i Borussii Dortmund, a w ostatnich dwóch sezonach grał na zasadzie wypożyczenia w Fulham i Spartaku Moskwa.

W niemieckiej Bundeslidze rozegrał 207 spotkań, zdobywając 58 bramek. Do tego dołożył 68 występów i 17 bramek w Premier League oraz 13 meczów i jednego gola w rosyjskiej ekstraklasie.

57 meczów w reprezentacji Niemiec

Schürrle przez wiele lat był ważnym zawodnikiem reprezentacji Niemiec, w której zadebiutował w listopadzie 2010 roku, w wieku zaledwie 20 lat. Karierę kończy z 57 występami i 22 bramkami w drużynie narodowej.

W 2014 roku sięgnął z drużyną prowadzona przez Joachima Löw po mistrzostwo świata.

Komentarze