Alonso wybierze między Liverpoolem a Bayernem. Ma swojego faworyta!

Xabi Alonso może latem trafić do jednego z najlepszych klubów w Europie. O Hiszpana zabiegają Bayern oraz Liverpool. Na ten moment bliżej mu do Bawarczyków.

Xabi Alonso
Obserwuj nas w
fot. Imago/Sven Simon Na zdjęciu: Xabi Alonso
  • Xabi Alonso może wybierać między najlepszymi klubami świata
  • O Hiszpana intensywnie zabiegają Liverpool oraz Bayern Monachium
  • Na ten moment Alonso bliżej do pozostania w Bundeslidze

Liverpool obejdzie się smakiem? Bayern faworytem po Alonso

Xabi Alonso robi w obecnym sezonie prawdziwą furorę. Prowadzony przez niego Bayer Leverkusen nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania we wszystkich rozgrywkach, pewnie zmierzając przy tym po mistrzostwo Niemiec. Hiszpański trener uczynił z Aptekarzy faworytów do wygrania Bundesligi oraz Ligi Europy, co samo w sobie jest gigantycznym sukcesem. Na dodatek, jego drużyna gra niezwykle ofensywną, atrakcyjną piłkę, którą podziwiają kibice z całego piłkarskiego świata.

Nie dziwi zatem, że Alonso na swojej ławce trenerskiej chcą mieć najlepsze kluby w Europie. Zwłaszcza, że nadarza się ku temu znakomita okazja. Wraz z końcem sezonu z Liverpoolu odejdzie Juergen Klopp, który musi odpocząć od pracy. Wakat na ławce będzie miał także Bayern Monachium, który podjął decyzję o rozstaniu z Thomasem Tuchelem również po zakończeniu trwającej kampanii. Te dwa kluby umieściły Alonso na szczycie swojej listy życzeń i zamierzają walczyć o jego względy.

Bayer ma z kolei nadzieje, że Alonso zdecyduje się kontynuować swój projekt w Leverkusen, lecz ma świadomość rywalizacji z potężnymi markami, którym niezwykle trudno odmówić. Oba kluby nawiązały już kontakt z Hiszpanem. Co ciekawe, większe szanse na zatrudnienie go ma Bayern Monachium. Alonso zastanawia się nad swoją przyszłością i nie wyklucza, że na przenosiny do Premier League jest jeszcze za wcześnie.

Zobacz również: To byłby absolutny hit transferowy! Man Utd szykuje 200 mln euro za gwiazdę Realu

Komentarze