Lewandowski na dłużej w Bayernie? Pini Zahavi już działa

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski jest związany z Bayernem Monachium do 2023 r. Polak pragnie jednak zakończyć karierę w Bawarii. Pini Zahavi reprezentujący interesy 33-latka, planuje rozpocząć negocjację nad nowym kontraktem. Bild poinformował, że wstępne rozmowy wystartują już na wiosnę.

Czytaj dalej…

  • Wygląda na to, że Robert Lewandowski nie planuje opuszczać Monachium
  • Pini Zahavi wysłał komunikat do władz klubu, który ma na celu przyśpieszyć negocjacje nad nową umową dla Polaka
  • Bid uważa, że rozmowy w tej sprawie powinny wystartować wiosną

Robert Lewandowski nie zamierza odchodzić z Bayernu

Robert Lewandowski od dawna przyciąga uwagę największych marek w Europie. Polak dobrze czuje się jednak w Monachium, gdzie reprezentuje barwy Bayernu od 2014 r. Nie raz w mediach pojawiały się przecież informacje twierdzące, że napastnik wkrótce może zasilić giganta z Premier League czy La Liga.

Co więcej, tej jesieni w niemieckich gazetach dużo uwagi poświęcono aktualnej umowie 33-latka, która wygasa wraz z końcem czerwca 2023 r. Dodatkowo z Bawarii dochodziły niepokojące wieści. Jeszcze do nie dawna uważano, że “Lewy” nie może liczyć na nowy kontrakt, ponieważ klub już rozgląda się za jego zastępcą. Stąd też transfer w letnim oknie powoli stawał się nieunikniony. Angielscy dziennikarze łączyli reprezentanta Biało-czerwonych głównie z Manchesterem City.

Wszystko może mieć jednak pozytywny koniec. Według najnowszych wieści przekazanych przez Bild, Pini Zahavi spróbuje zwołać spotkanie z władzami Bawarczyków w celu uzgodnienia nowych warunków dla swojego podopiecznego.

Jakie żądania ma agent Polaka?

Dziennik dowiedział się jeszcze więcej o planach Piniego Zahaviego. Agent poinformował zarząd o chęci podjęcia dialogu w sprawie nowego kontraktu dla 33-latka, który miałaby obowiązywać do 2025 r.

W takiej sytuacji Robert Lewandowski spędziłby w Bayernie 11 lat. Dokonania piłkarza w tym klubie są imponujące. Z sezonu na sezon strzela coraz więcej goli, a tylko w poprzedniej kampanii pobił legendarny rekord Gerda Muellera, zdobywając 41 trafień w Bundeslidze.

Tymczasem od startu tegorocznych zmagań wystąpił łącznie w 17 spotkaniach, notując w nich 23 gole i dwie asysty. Bayern Monachium wróci do ligowych obowiązków już w piątek. Rywalem Die Roten będzie Augsburg, której bramki strzeże Rafał Gikiewicz.

Augsburg
Bayern Monachium
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 19. listopada 2021 20:26.

Przeczytaj również: Giganci Premier League w pogoni za Haalandem

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze