Giganci Premier League w pogoni za Haalandem

Erling Haaland
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erling Haaland

Erling Haaland według najnowszych doniesień mediów na pewno nie trafi do ligi hiszpańskiej. Real Madryt podobno pogodził się z tym, że Norweg chce kontynuować karierę w Premier League. Taki stan rzeczy sprawił, że Chelsea i Man Utd są w gotowości, aby sfinalizować transfer z udziałem napastnika Borussii Dortmund, twierdzi The Sun.

  • Erling Haaland ma kontrakt ważny z Borussią Dortmund do końca czerwca 2024 roku
  • Nowe spelulacje swoimi doniesieniami wywołał Joseph Pedrerol
  • Real Madryt podobno pogodził się z tym, że Norweg trafi do jednego z klubów z Premier League

Haaland zdecydował o swojej przyszłości?

Erling Haaland może czuć w ostatnim czasie wściekłość. Zawodnik może przegapić kolejną po Euro 2020 wielką imprezę piłkarską. Wpływ na to ma fakt, że reprezentacja Norwegii po wpadce z Łotwą (0:0) oddaliła się od gry na mundialu. W cieniu tej nowiny nie milkną natomiast spekulacje na temat przyszłości zawodnika.

Przed długi czas w mediach wałkowany był temat przeprowadzki Haalanda do Realu Madryt. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że piłkarz chce trafić do jednej z ekip z Premier League. 21-latek urodzony w Leeds podobno już podjął decyzję o rozstaniu z BVB latem przyszłego roku.

Hiszpański Sport, opierając się na informacjach Josepha Pedrerola, przekonuje, że Haaland w przyszłym roku trafi do jednej ekip z Premier League. – Real Madryt zakłada, że Haaland trafi do klubu z Anglii w przyszłym roku. Tym samym zrezygnowali z planu pozyskania Norwega – mówił znany dziennikarz.

Gdzie w takim razie może zakotwiczyć Haaland? Angielscy dziennikarze sugerują, że w grze o piłkarza liczą się takie kluby jak: Chelsea, Man City i Man Utd.

W tym sezonie Haaland wystąpił łącznie w 10 meczach, notując w nich 13 trafień. Norweg aktualnie jest wyłączony z gry z powodu kontuzji. Ostatni występ zawodnik zaliczył w minionym miesięcy, gdy Borussia uległa 0:4 z Ajaxem w Lidze Mistrzów.

Czyatj więcej: Florentino Perez chce ściągnąć dwie gwiazdy światowego futbolu podczas letniego okienka

Komentarze