Awans Francji do półfinału. Z kim zagra Francja w 1/2 finału Euro 2024?

Reprezentacja Francji pokonała Portugalię po rzutach karnych w ćwierćfinale mistrzostw Europy 2024. Tym samym Trójkolorowi zameldowali się w półfinale Euro 2024. Kolejnym rywalem zespołu Didiera Deschampsa będzie Hiszpania.

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Z kim Francja zagra w 1/2 półfinale Euro 2024?

Reprezentacja Francji w piątkowy wieczór na Volksparkstadion w Hamburgu zmierzyła się z Portugalią w ćwierćfinale mistrzostw Europy 2024. Trójkolorowi do 1/8 finału awansowali po zwycięstwie nad Belgią (1:0) po samobójczym trafieniu Jana Vertonghena. Tymczasem podopieczni Roberto Martinez w poprzedniej fazie turnieju wygrali ze Słowenią po rzutach karnych.

POLECAMY TAKŻE

Spotkanie pomiędzy Portugalią a Francją nie przyniosło w regulaminowym czasie gry wielu emocji. Żadna z drużyn nie potrafiła się przełamać i konieczna była seria rzutów karnych, żeby w końcu zobaczyć piłkę w siatce. W konkursie rzutów karnych lepszą skutecznością wykazali się Francuzi. Decydującą jedenastkę wykorzystał Theo Hernandez i Francuzi zameldowali się w półfinale Euro 2024.

W półfinale Euro 2024 Francuzi zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii. La Roja pokonała w piątek Niemcy (2:1) po dogrywce. Spotkanie półfinałowe odbędzie się we wtorek (9 lipca) o godzinie 21:00.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze