Puchar Francji: grad goli w hicie i ogromna sensacja – podsumowanie 1/8 finału

Wissam Ben Yedder (z lewej)
Pressfocus Na zdjęciu: Wissam Ben Yedder (z lewej)

Wyniki 1/8 finału Pucharu Francji. Na 30 stycznia zaplanowano tylko dwa spotkania. Mimo tego nie zabrakło piłkarskich wrażeń, także z udziałem klubu reprezentanta Polski. Prezentujemy komplet rezultatów i strzelców goli.

Kapitalne starcie w Lens, czwartoligowiec sprawił sensację

Niedziela z 1/8 finału Pucharu Francji rozpoczęła się w Perigueux, gdzie amatorski klub Bergerac rywalizował z St. Etienne, przedstawicielem Ligue 1 i sześciokrotnym zdobywcą krajowego pucharu. Do przerwy niespodziewanie było 0:0. Jeszcze większa sensacja nastąpiła po ostatnim gwizdku sędziego, gdyż gospodarze zwyciężyli 1:0 i zameldowali się w ćwierćfinale. O awans do tego etapu rozgrywek rywalizowano też na Stade Bollaert-Delelis. Bezradne Lens po pół godziny gry przegrywało z Monaco różnicą trzech trafień. Na przerwę gospodarze schodzili przy rezultacie 1:3. W drugiej połowie drużyna Przemysława Frankowskiego (rozegrał 86 minut) zaprezentowała się już dużo lepiej, a mimo tego uległa Monaco 1:4.