Puchar Niemiec: Mainz i Augsburg za burtą

dodał: sobmar  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  10.08.2019 22:43

Marco Reus  |  fot. Paweł Kot

Do dwóch niespodzianek doszło w piątkowych i sobotnich spotkaniach I rundy Pucharu Niemiec. Z rywalizacji odpadły FC Augsburg i FSV Mainz, które uległy odpowiednio SC Verl (IV liga) i FC Kaiserslautern (III liga).

Problemy miało także TSG Hoffenheim, które dopiero po rzutach karnych pokonało Würzburger Kickers oraz Freiburg i Fortuna Düsseldorf, które swoje spotkania wygrały po dogrywkach.

Napracować się musieli także piłkarze FC Nürnberg i Borussii Mönchengladbach, a pewny awans wywalczyły natomiast Borussia Dortmund, Schalke, Bayer Leverkusen i Werder Brema. W kolejne fazie rozgrywek zobaczymy także Arminię Bielefeld, Erzgebirge Aue, Dynamo Drezno, Vfl Bochum i FC Heidenheim.

FC Magdeburg - SC Freiburg 0:1, p.d.
FC 08 Villingen - Fortuna Düsseldorf 1:3, p.d.

radrif | 11.08.2019 00:39

Przez pierwsze 30 minut dominacja na boisku, różnica kilku klas, szkoda tylko, że z tego nic nie wynikło. Do przerwy powinniśmy prowadzić ze 2/3:0 i mieć awans w kieszeni...

Stormblast | 11.08.2019 09:29

No Mainz i Augsburg się nie popisali. Pewnie jeden mecz Pucharu Niemiec to żadna wyrocznia, ale coś czuję, że to raczej nie będzie wielki sezon dla jednych i drugich. Szczególnie myślę o Augsburgu.

Tak samo nie ma co oceniać meczu z piątoligową drużyną, którą kilka lat temu Werder pyknął w sparingu 20:0.

A jednak w obronie wielka nerwowość. W ataku Gross i Moisander zagrali jak profesorowie, ale w obronie dokładnie na odwrót. Najlepiej zaprezentował się Gebre Selassie. Mamy wielki problem, bo kontuzjowani są: Augustinsson, wczoraj chyba też Friedl (bo w drugiej połowie na lewej obronie zagrał...Eggestein), Velijković, Langkamp i Bargfrede. Dziś kupiliśmy Topraka. Nigdy nie byłem jego fanem, ale w tej sytuacji każdy kto ma dwie nogi jest bardzo potrzebny.

Wracając do meczu: pierwsza bramka to akcja jak na Fifie i tu duży kunszt Moisandera i Gebre Selassie. BTW - czy tylko ja mam wrażenie, że wszystkie strzały Osako wyglądają jakby je uderzał nieczysto? Nawet jak strzela bramki to lecą takie farfocle. Ta asysta przy golu Moisandera - nikt go nie krył kilka metrów przed bramką, a piłka prawdopodobnie nie leci w bramkę i oczywiście po koźle, a ponadto dosyć lekko.

Wchodzi Pizarro i pozamiatał. Szczególnie druga bramka. Trochę zmartwił Fullkrug, bo poza zmarnowaną setką nic nie pokazał. Klaaseen fajnie, ale przy golu dla Delmenhorst on (zaprezentował trałkowanie), Moisander, Gross i Pavlenka dali ciała.

P.S. Bartels znowu przeszedł operację. Wróci za kilka tygodni...
P.S. 2 Fajnie byłoby zakupić Haberera.
P.S. 3 Kogoś trzeba będzie sprzedać, bo budżetu nie mamy z gumy, a zakładając, że kupiliśmy Topraka za 5 mln Euro to jesteśmy 15 mln Euro w plecy.

Stormblast | 11.08.2019 09:52

Toprak wypożyczony, ale zapewne jeśli zagra określoną ilość minut/meczów to Werder musi go wykupić. Przynajmniej tak twierdzi google translate...

radrif | 11.08.2019 11:43

No dokładnie, po jednym meczu nie ma co oceniać, bo za wiele on nie pokaże. Wystarczy spojrzeć na Eintracht w pucharze zeszłym sezonie. Wtedy były głosy, że będą walczyć o utrzymanie a niewiele im brakło do LM. Mecz z estońską Florą też można by tutaj podpiąć, bo się trochę z nimi męczyli.

Jeszcze tylko chciałbym dodać, że boli mnie zachowanie "fanów" Mainz, porażkę jakoś zniosę, bo z gry wyglądało to w miarę poprawnie.

radrif | 11.08.2019 12:53

I tutaj na powtórce widać, że chyba karnego nie powinno być... takie jest przynajmniej moje zdanie. Sytuacja w 1:51

FCK | 11.08.2019 21:29

zwycięstwo i to tego w derbach super.Mam nadzieje że to zwycięstwo podniesie morale i przełoży sie to na ligę i upragniony awans do 2bundes.Tym bardziej jest to teren który żyje drużyną bo na tym meczu ponad 40tys widzów.

P.S "fani" Mainz po stracie 2 bramki zaczęli rzucać race i jedna z nich podpalili swoją flagę

bundes | 11.08.2019 21:58

Stromblast - Toprak świetny ruch bo gość z doświadczeniem i na nasz zespół umiejętnościami największymi chyba wiec z Moisanderem może być ok.

Stormblast | 11.08.2019 22:35

@radrif - tam mowy nie było o karnym. Napastnik zamiast w piłkę kopie w obrońcę, po czym obaj się rzecz jasna wywracają. Komedia. Może obrońca nie powinien trzymać ręki na przeciwniku, ale to nie z tego powodu sędzia gwizdał. Nie zmienia to faktu, że trochę wstyd przegrać z trzecioligowcem. Nawet jeśli to trzecioligowiec z bogatą historią.