Atletico na ligowym pudle

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  01.04.2017 22:34
Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Atletico Madryt, którzy w ostatnim sobotnim spoktaniu 29. kolejki hiszpańskiej La Liga pokonali na wyjeździe Malagę 2:0 (1:0) po golach Koke i Filipe Luisa. Los Colchoneros, przynajmniej na kilkanaście godzin, awansowali na trzecie miejsce.

Dwóch zmian po remisie z Leganes dokonał w wyjściowej jedenastce opiekun miejscowych, Michel - miejsca Castro i Charlesa zajęli Torres i Keko. Czterech piłkarzy wymienił po zwycięstwie z Sevillą trener Atletico, Diego Simeone - zamiast Godina, Vrsaljko, Carrasco i Gameiro mogliśmy oglądać Lucasa Hernandeza, Juanfrana, Torresa i Thomasa Partey'a.

W szóstej minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Koke, ale przytomnie na linii interweniował Kameni. W 26. minucie goście objęli prowadzenie - sprytnie na linii pola karnego próbował odwrócić się Torres, futbolówkę zgarnął jednak rozpędzony Koke, który delikatnie trącił ją obok interweniującego Kameniego.

Po zmianie stron długo nie działo się nic ciekawego, aż do 74. minuty, kiedy to madrytczycy podwyższyli na 2:0. Znów po próbie dryblingu Torresa piłkę zgarnął jego kolega, tym razem Filipe Luis, który sprytną podcinką pokonał Kameniego.

Dziewięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, po raz pierwszy dobrą okazję na zdobycie gola wykreowali sobie Andaluzyjczycy, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, niecelnie główkował Llorente. W 86. minucie strzał Rosalesa wybronił jeszcze Oblak.

Atletico po czwartym kolejnym zwycięstwie w lidze znalazło się na ligowym podium, wyprzedzając Sevillę o jeden punkt - piłkarze Sampaoliego swoje spotkanie rozegrają jednak dopiero w niedzielę. W następnej kolejce madrytczycy zagrają z Realem Sociedad, a Malaga w bardzo ważnym meczu w kontekście utrzymania, zmierzy się ze Sportingiem Gijon.

Malaga CF - Atletico Madryt 0:2 (0:1)
0:1 Koke 26'
0:2 Filipe Luis 74'

Zobacz pełną statystykę meczu

Komentarze | 5 komentarzy

dalmare | 01.04.2017 23:24

Piękne 0-1: Koke> wypracowanie Torres> i sprint 40 m Koke by wykończyć.
Malaga cały czas atakuje, przewaga strzałów, posiadania, Cornerów- bez wykończeń; Atleti 3 strz/  3Celn/ 1 gol.

74' ! Ależ cudne 2 piorunujące koronkowe akcje Atleti, drugą kończą Griezmann> Torres> Filipe 0-2.
! 3 obrony decydujące Oblaka w 80tych minutach, szaleją Sandro Ramirez i Santos dopiero co wpuszczony.
Uf. Jacy są w tej chwili Atleti? osiągnęli równowagę po uprzednich przejściach, wszelkie nowe nabytki nie dorastają do trzonu kadry- ten zaś śrubuje jakość. Bazują jak zawsze na senatorach, to pozwala zagrać taki mecz z pięknym choć ekonomicznym atakiem mimo wpółrezerwowego składu przy kontuzjach i póżnych powrotach z Am.Płd.

Asteniu | 02.04.2017 01:00

Nie wiem czym się tutaj ekscytować. Pierwsza połowa to był dramat w wykonaniu Atletico i gdyby nie "przychylność" sędziego to mecz mógł by się zakończyć inaczej. Oglądałem mecz od 12 min i od początku oglądania przecierałem oczy z niedowierzania. Takiego spanikowanego Atletico jeszcze nie widziałem. Przecież oni nie potrafili 2-3 podań wymienić. Niemal każdy starał się jak najszybciej oddać piłkę, nawet nie do partnera - byle gdzie, choćby w aut. Nie wiem co się stało. Rozumiem że Malaga grała świetnie pressingiem, na wielkiej szybkości, ale jakim cudem Ci zawodnicy dali sobie narzucić takie warunki gry ? Naprawdę nie pamiętam tak spanikowanego Atletico.

Na całe szczęście druga połowa była lepsza, a może Malaga nie miała już sił grać takim pressingiem. Możliwe także że w przerwie Simeone wydostał jakoś ten zespół z tarapatów. Wiadomo było że łatwo nie będzie, ale czegoś takiego się nie spodziewałem, mimo to brawa za zwycięstwo.

Bohaterem spotkania został Torres, chociaż żadna asysta nie była zamierzona. Pierwsza po świetnym zwodzie pomiędzy dwójką obrońców. Zastanawiam się czy gdyby Koke nie doszedł do tej piłki to czy sędzia odgwizdał by rzut karny ? Wielkie pochwały należą się także Koke, który podał do Torres'a a następie poszedł (no może 40 metrów to nie było) na pełnym gazie za akcją. Druga bramka po fajnej akcji i znowu szczęście uśmiechnęło się do Torres'a i Atletico.

Właściwie słaby mecz Atletico, ale jednak trzeba wyróżnić Gabiego, Luis'a Filipę, Saul'a i Torres'a (nie tylko za te asysty), no i może Koke. Reszta słabo. Tomas pod tym pressingiem gubił się strasznie, jednak z drugiej strony jako jedyny obok Gabi'ego, Filipe oraz może Juanfrana starał się wziąć ciężar gry na siebie. Tym razem mu nie wyszło. Wyszło za to Atletico i to szalenie ważne zwycięstwo.

Następny mecz z pogrążonym w kryzysie RSSS i raczej na Vicente Calderon powinny być pewne 3 pkt, a to oznaczać będzie praktycznie 4 miejsce będzie zapewnione. Teraz wszystko trzeba zrobić aby obronić tą 3 lokatę. Jutro bardzo liczę na remis w Sevilli.

dalmare | 02.04.2017 11:53

"...żadna asysta Torresa nie była zamierzona..."-
- Trenowane schematy. Torres wiedział- przyjmując na 16tym metrze- gdzie znajdzie się Koke i tam mu wypuścił (0-1); również zabawa na 0-2: Filipe> Griezmann> Filipe> Griezmann>Torres> Filipe była ćwiczoną klepką. Relacja tekstowa sports.mole.co.uk : "po ładnym obrocie wypuszcza Koke" i "inteligentne podanie" (dla Filipe).
Lewa strona jest bez zarzutu: Filipe/ Koke/ napastnik. Gdy Filipe wracał z Chelsea mówił, że wraca do idealnego dla niego duetu w pionie z Koke. Także akcja Malagi na koniec 1. połowy Fornals> Keko piętą była ćwiczonym schematem.

"...gdyby nie 'przychylność' sędziego to mecz mógł by się zakończyć inaczej..."-
- 23' brak wolnego dla Malagi za pociąganie Keko przez Savica

"...czy gdyby Koke nie doszedł do tej piłki to czy sędzia odgwizdał by rzut karny ?.."-
- było przed 16ką

Asteniu | 02.04.2017 18:33

dalmare -> No proszę Cię, chyba nie chcesz nikomu wmówić że te asysty Torres'a to były podania ? Przecież o ile przy pierwszej bramce można jeszcze upierać się przy podaniu, to przy drugiej (choć przy pierwszej moim zdaniem także) to był próba wyminięcia zawodnika, a nie świadome podanie.

Decyzji arbitra krzywdzących Malagę było więcej, choć oni sami (a wszczególności nasz wychowanek Keko) strasznie starali się wymuszać faule. W drugiej połowie było lepiej, ale co powiesz np. na sytuację z I połowy, gdzie Tomas tuż przed polem karny zablokował zawodnika Malagii który zbierał się do uderzenia z woleja ? Ja nie jestem pewny czy tam wszystko było czyste.

dalmare | 03.04.2017 01:56