Tottenham triumfuje na Carrow Road

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: Anglia.Goal.pl  |  02.02.2016 22:38
Tottenham bez większych problemów pokonał na wyjeździe Norwich City 3:0 w ramach 24. kolejki Premier League. Zwycięstwo zapewniły Kogutom gole Dele Allego i Harry'ego Kane'a. Dla londyńczyków to już trzecie zwycięstwo z rzędu.

Zaledwie dwóch minut potrzebowali goście na rozwiązanie worka z golami. Christian Eriksen uderzył na dalszy słupek, ale jego strzał zdołał sparować John Ruddy. Przechwycił ją jednak Delle Alli, który wygrał rywalizację z obrońcą i wpakował futbolówkę do siatki.

W kolejnych minutach przeważali podopieczni Mauricio Pochettino. Ich gra była dość chaotyczna, dlatego dominacja nie przełożyła się na kolejne dogodne sytuacje do zdobycia gola. Prowadzenie zdołali jednak podwyższyć w 30. minucie. W własnym polu karnym Sebastien Bassong powalił na murawę Dele Allego. Sędzia wskazał na rzut karny, którego pewnym strzałem na gola zamienił Harry Kane.

Po przerwie Kanarki starały się nawiązać walkę. W 55. minucie umieściły nawet piłkę w siatce po dobitce Bassonga, ale arbiter podjął dyskusyjną decyzję o nieuznaniu gola.

Końcówka spotkania należała już jednak do ekipy z White Hart Lane. W 82. minucie Kane przechwycił piłkę i pomknął w pole karne. Wykończył swój rajd strzałem, ale futbolówka odbiła się od słupka. Anglik zrehabilitował się w 90. minucie. Otrzymał podanie na wolne pole od Eriksena, który wyłuskał futbolówkę spod nóg obrońcy, wpadł w szesnastkę i pewnym uderzeniem zmusił golkipera do kapitulacji, ustalając wynik potyczki.

Norwich City - Tottenham Hotspur 0:3 (0:2)