Herrera: Sędziowanie było katastrofalne

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: SkySports  |  29.06.2014 23:49
Selekcjoner reprezentacji Meksyku Miguel Herrera po przegranym 1:2 meczu z Holandią w 1/8 finale mistrzostw świata skupił się przede wszystkim na postawie arbitrów.

- W czterech naszych spotkaniach tutaj sędziowanie było katastrofalne - stwierdził Herrera. - Robben trzy razy nurkował i powinien zostać ukarany. Trzeba karać faceta, który stara się oszukiwać. Gdyby zrobił to jeszcze raz, mógłby zostać usunięty z boiska - kontynuował.

- Dlaczego FIFA wybiera sędziów z tej samej konfederacji co Holandia, zamiast jednego z Ameryki Południowej, Azji i Afryki? Wątpliwe decyzje były przeciwko nam. Musimy to jasno powiedzieć, że w trzech meczach sędziowanie było straszne.

Komentarze | 7 komentarzy

devious | 30.06.2014 02:07

Taaa może zanim zacznie zwalać winę na sędziów najpierw niech obejrzy powtórki - 2 karne ewidentne, raz faktycznie nurkował Robben - a przy drugim trochę dodał od siebie - co nie zmienia faktu, ze jakby były powtórki wideo lub lepszy sędzia - to Holandia by dostała 2 rzuty karne...

wood | 30.06.2014 08:50

Meksyk obok Bosni to najbardziej pokrzywdzona druzyna przez sedziow na tym turnieju... Szkoda mi Meksyku, bo Holandia fartem awansowala - to jest niestety fakt.

TW | 30.06.2014 15:58

Myślę, że po meczu z Kamerunem Meksyk może narzekać do woli. Możliwe, że bilans bramek mieliby taki, że wcale by z Oranje nie grali.

Co nie zmienia faktu, że w moim odczuciu w meczu z Holandią sędziowanie, choć dalekie od perfekcji, nie wpłynęło na wynik spotkania. Karny na Robbenie do uzasadnienia. Przyaktorzył, ale Marquez w piłkę nie trafił. Karny dla Holandii w pierwszej połowie nieodgwizdany. Holandia i tak sprawiała wrażenie, że wcisnęłaby bramę na 2-1. Herrera ma prawo czuć się rozgoryczony, ale w ogólnym rozrachunku Holendrzy byli lepsi.

A nurków trzeba bezwzględnie karać. Tu zgoda bezdyskusyjna.

Liara | 30.06.2014 17:42

No tak, jak nie ma na co zrzucić, to zrzuca się na sędziów.
Meksyk faktycznie miał pecha do sędziów we wcześniejszych meczach, ale na pewno nie w tym z Holandią - w tym wręcz sędzia im pomógł, bo nie odgwizdał karnego na Robbenie w pierwszej połowie, dając Meksykowi szansę na strzelenie bramki jako pierwszym i dobiciu przeciwnika, z czego nie skorzystali, woląc bronić wyniku.

Robben raz nurkował, co do tego wątpliwości nie ma, powinien dostać żółtą, ale niczego by to nie zmieniło. W pierwszej połowie był faulowany dwa razy w jednej akcji.

Cóż, ciężej jest powiedzieć "Zawiniłem", a to niestety powinien powiedzieć Herrera. To jego taktyka na bronienie 1-0 od 48 minuty z drużyną, która ma słabą obronę, okazała się zupełnie nietrafiona.

prostowoczy | 30.06.2014 19:27

Grubas ma rację! Oranje mogli już prowadzić po pierwszej połowie gdyby sędzia podyktował karnego za podwójny faul na Robbenie... Sędziowanie było katastrofalne.

wood | 30.06.2014 19:41

Już tak nie brońcie Holendrów, bo w 1. połowie Meksyk powinien otrzymać rzut wolny pośredni w polu karnym, gdy jeden z zawodników Oranje podniósł za wysoko nogą, jak o piłkę walczył bodajże Hector Moreno... Karny to nie gol, rzut pośredni w polu karnym to też nie gol, ale jednak... A jeśli karny w 1. połowie miałby być podyktowany po "faulu" na Robbenie, to też strasznie naciągany...

Liara | 30.06.2014 20:05

@Wood

Nikt nie broni Holendrów, tylko sprawiedliwości.
Jakbyś patrzył na sytuację obiektywnie, to widziałbyś, że później Meksykanin także podniósł za wysoko nogę i także nie został za to ukarany.

Co do faulu na Robbenie w pierwszej połowie, to Robben był faulowany przez dwóch piłkarzy i to nie ulega wątpliwości.