Zawisza lepszy od Zagłębia

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  24.09.2013 19:52
Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli we wtorkowy wieczór piłkarze Zawiszy Bydgoszcz. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza pokonała 2:0 przed własną publicznością Zagłębie Lubin. Na listę strzelców wpisywali się Bernardo Vasconcelos i Kamil Drygas.

Spotkanie mogło się doskonale rozpocząć dla Zagłębia, które jest w pierwszej minucie stworzyło sobie stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Po błędzie Strąka przed szansą zdobycia bramki stanął Piech, ale napastnik Miedziowych spudłował. W kolejnych minutach inicjatywa należała do gospodarzy, ale zespół z Lubina skutecznie bronił dostępu do własnej bramki.

Kibice, którzy zasiedli we wtorkowy wieczór na trybunach stadionu w Bydgoszczy nie oglądali wielkiego widowiska. Od czasu do czasu piłkarze obu drużyn uderzali na bramkę rywali, ale strzały te były albo niecelne, albo nie sprawiały większych problemów bramkarzom. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od ataków gospodarzy, które jednak przynosiły pożądanego efektu. W zespole Zagłębie celnie uderzał Piech, ale na posterunku był Kaczmarek. Tymczasem w 63. minucie kibice wreszcie doczekali się pierwszego gola. Zawisza przeprowadził wówczas świetną akcję, po której podanie Wójcieckiego na bramkę zamienił Vasconcelos.

W 70. minucie Zagłębie doznało poważnego osłabienia, bowiem czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Vasconcelosie ukarany został Banaś. W kolejnych minutach gospodarze pewnie kontrolowali wydarzenia na boisku, nie dopuszczając rywali do własnej bramki.

W końcówce meczu Zawisza ustalił jeszcze wynik meczu na 2:0. Do bramki strzeżonej przez Gliwę piłkę wpakował tym razem Kamil Drygas.

Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
1:0 Vasconcelos 62'
2:0 Drygas 89'