LE: Lazio wygrywa, Polak sędziował

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  04.10.2012 21:04
Po ciężkim spotkaniu na Stadio Olimpico Lazio Rzym pokonało zespół słoweński - NK Maribor 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu strzelił w drugiej połowie Ederson. Polskim akcentem spotkania był sędzia główny - Szymon Marciniak.

Już w dziesiątej minucie Jasmin Handanović był zmuszony do interwencji. Wówczas to jeden z zawodników Lazio Rzym uderzył bardzo dobrze - mocno i celnie, jednak nie był w stanie pokonać dobrze dysponowanego bramkarza zespołu Mariboru.

Najlepszą jednak okazję w całej pierwszej połowie mieli goście z Mariboru. Zeljko Filipovic otrzymał fenomenalne dośrodkowanie z prawej flanki i złożył się do strzału głową w taki sposób, że tylko poprzeczka uratowała Bizzariego przed utratą gola.

Ostatecznie do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, choć Ederson trafił do siatki - jednak ze spalonego.

Tavares mógł otworzyć wynik meczu w 57 minucie, ale jego uderzenie głową, choć minimalnie, ale jednak minęło się z celem. Ederson tuż po rozpoczęciu również próbował zmienić coś w meczu, jednak i jemu zabrakło nieco szczęścia.

Jednak w 62 minucie nie było mowy o pomyłce. Wówczas to Ederson uderzył nie do obrony z pola karnego i ustalił wynik spotkania na 1:0 dla rzymian.

Lazio Rzym - NK Maribor 1:0 (0:0)
1:0 Ederson 62'