Pescara zdobywa Sardynię

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  30.09.2012 16:55
Również Pescara okazała się za silna dla Cagliari Calcio. Zespół beniaminka włoskiej ekstraklasy pokonał na wyjeździe bardziej utytułowanego rywala 2:1. Bramkę na wagę ważnych trzech punktów zdobył Weiss, wcześniej strzelał z rzutu wolnego Christian Terlizzi, a jedyne trafienie dla miejscowych zaliczył Ferreira.

Giuseppe Colucci uderzał już w szóstej minucie, bardzo zaskakująco, z dystansu z około 30 metrów i był bliski pokonania bramkarza, jednak piłka poszybowała tuż obok bramki. Juan Quintero nie miał problemów ze zmieszczeniem się w świetle bramki, jednak bramki nie zdołał zdobyć.

Pierwsza połowa była zdominowana przez graczy beniaminka włoskiej ekstraklasy. Jednak to Sardyńczycy zgotowali najlepszą kację przed przerwą. Pięknym strzałem popisał się Daniele Dessena, ale futbolówka zatrzymała się na prawym słupku.

Ostatecznie do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak wyglądała pierwsza odsłona gry. Tym razem jednak nie zabrakło jednak udokumentowania przewagi. W 50 minucie z rzutu wolnego wynik spotkania otworzył Christian Terlizzi i Pescara prowadziła.

Do końcowego gwizdka arbitra wynik 1:0 dla Pescary nie utrzymał się i gdyż w 76 minucie na 2:0 podwyższył Weiss, a honor Cagliari uratował w ostatnich dziesięciu minutach Ferreira. Tym samym pogrążone w poważnym kryzysie Cagliari musi szukać punktów gdzie indziej.

Cagliari Calcio - US Pescara 1:2 (0:0)
0:1 Terlizzi 50'