Sociedad górą na Anoeta

dodał: MW  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  29.09.2012 21:50
Zwycięstwem Real Sociedad zakończyły się rozgrywane w sobotni wieczór derby kraju Basków. Gospodarze nie dali szans Athleticowi Bilabo, po trafieniach Antoine'a Griezmanna i Carlosa Veli wygrywając ten mecz 2:0.

Pierwsza połowa meczu toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy za sprawą wspomnianego Griezmanna kilkakrotnie zagrażali bramce rywali. Za każdym razem na wysokości zadania stawał jednak znakomicie interweniujący bramkarz przyjezdnych, Gorka Iraizoz.

Piłkarze Marcelo Bielsy, którzy liczyli przede wszystkim na grę z kontrataku, mogli odgryźć się rywalom tuż przed zejściem na przerwę. Bliski skierowania piłki do siatki był wówczas Markel Susaeta, którego strzał poszybował tuż obok słupka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a na zasłużone prowadzenie wyszli po godzinie gry piłkarze z San Sebastian. Autorem gola był najbardziej widoczny zawodnik tego meczu - Griezmann.

Piłkarze przyjezdnych pogrążyli się dodatkowo w 71. minucie, kiedy za zagranie ręką i zablokowanie piłki drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Fernando Amorebieta. Gola z rzutu karnego, który przesądził o losach spotkania, zdobył natomiast Carlos Vela.

Dzięki dzisiejszej wygranej Real Sociedad - przynajmniej tymczasowo - awansował do pierwszej dziesiątki tabeli. Z pięcioma oczka tuż nad strefą spadkową znajduje się natomiast Athletic Bilbao.

Real Sociedad - Athletic Bilbao 2:0 (0:0)
1:0 Griezmann 62’
2:0 Vela (k.) 72’