Catania zatrzymała Napoli

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  23.09.2012 16:52
Pierwsze stracone punkty SSC Napoli w sezonie stały się faktem. Po raz kolejny okazało się jak bardzo trudnym terenem dla wszystkich jest Sycylia. To właśnie miejscowej, grającej cały mecz w osłabieniu, Catanii przypadł zaszczyt bycia pierwszym zespołem, który zatrzymał Napoli i zremisował 0:0.

Pierwsza połowa na Sycylii nie było zbyt ciekawa. Już w drugiej minucie czerwoną kartkę ujrzał Alvarez. Niewiele się działo, jedną z lepszych okazji zmarnował Goran Pandev, który nie potrafił pokonać Andujara. Chwilę później Blerim Dzemaili został doskonale obsłużony przez Marka Hamsika, ale minimalnie on przestrzelił.

Przed przerwą piłkę w środku pola miał Blerim Dzemaili, świetnie dojrzał Edinson Cavani, który pognał na bramkę Catanii i przymierzył bardzo dobrze. W ostatecznym rozrachunku bramki nie było, gdyż doskonale dysponowany był dzisiaj Andujar.

Do gwizdka na przerwę bramek więc nie ujrzeliśmy.

Druga odsłona gry rozpoczęła się od ataków, bardzo zdecydowanych, neapolitańczyków. Po raz kolejny dobrze uderzał Goran Pandev, ale jeszcze lepiej interweniował Andujar. Podobnie było w przypadku kolejnej szansy Edinsona Cavaniego.

Ostatecznie, pomimo szansy choćby Insigne, goli nie ujrzeliśmy i Azzurri stracili pierwsze punkty w sezonie.

Catania Calcio - SSC Napoli 0:0