Lorient wygrywa w Rennes

dodał: maaarcin  |  źródło: francja.goal.pl  |  16.09.2012 16:02
Nie brakowało emocji w pierwszym niedzielnym spotkaniu 5. kolejki Ligue 1. Trzecie zwycięstwo na swoje konto zapisało FC Lorient, które w wyjazdowym meczu pokonało 2:1 Stade Rennes. Prowadzący to spotkanie sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki.

Lorient w tym sezonie nie doznało ani jednej porażki i liczyło na potwierdzenie wysokiej formy, a także umocnienie się w czołówce ligowej tabeli. Niedzielny mecz bardzo dobrze ułożył się dla podopiecznych Christiana Gourcuffa, którzy w 23. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się świetnie dysponowany od początku sezonu Alain Traore.

W 32. minucie Lorient doznało poważnego osłabienia, bowiem czerwoną kartką ukarany został Maxime Baca. Nie przeszkodziło to jednak gościom w zdobyciu drugiego gola. Lorient podwyższyło prowadzenie tuż przed przerwą. Po raz drugi sposób na pokonanie bramkarza rywali znalazł Traore, dla którego było to już piąte trafienie w tym sezonie.

Od 54. minucie prowadzące w tym spotkaniu Lorient zmuszone było grać w dziewiątkę. Tym razem z boiska wyleciał bramkarz Fabien Audard. Miejsce między słupkami zajął Benjamin Lecomte. Rennes liczebną przewagę wykorzystało w 71. minucie, zdobywając kontaktowego gola. Do bramki trafił Jonathan Pitroipa.

Było to jednak wszystko, na co było stać Rennes w tym spotkaniu. Goście skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, a od 78. minuty mieli nieco ułatwione zadanie, bowiem czerwoną kartką ukarany został zawodnik gospodarzy Cheick Diarra. Wynik 2:1 nie uległ zmianie do końca spotkania.

Stade Rennes - FC Lorient 1:2 (0:2)
0:1 Traore 23'
0:2 Traore 44'
1:2 Pitroipa 71'