Hernanes daje komplet Lazio

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  26.08.2012 22:39
Jedną bramkę ujrzeli na inaugurację sezonu włoskiej ekstraklasy kibice w Bergamo. Miejscowa Atalanta przegrała z Lazio Rzym, któremu komplet punktów zapewnił niezawodny również w tym sezonie Brazylijczyk Hernanes.

Pierwsza poważna akcja spotkania miała miejsce w 11 minucie, kiedy to w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Maximiliano Moralez i uderzył z ostrego kąta w bramkę, ale golkiper bez kłopotu piłkę schwytał. Nieco później swojej szansy szukał Candreva, ale i od niego lepszy okazał się bramkarz.

W 17 minucie natomiast świetną akcję przeprowadził zespół przyjezdnych. Piłkę dostał Stefano Mauri i tak dograł ją do Brazylijczyka Hernanesa, że ten ofensywny pomocnik Biancocelestich tylko dołożył nogę i zdobył bramkę na 1:0.

Do przerwy skromne prowadzenie rzymskiego zespołu utrzymało się.

Pierwsze 15 minut po wznowieniu gry nie było zbyt ciekawe. Jedyny jaśniejszy akcent miał miejsce, gdy boczny obrońca gości, Abdoulay Konko uderzył na bramkę Atalanty, lecz pomylił się o dobry metr. To najlepiej obrazuje ten kwadrans.

Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu, choć próbowali (dość niemrawo jednak) jedni i drudzy. tym samym Biancocelesti rozpoczęli sezon od zwycięstwa.

Atalanta Bergamo - Lazio Rzym 0:1 (0:0)
0:1 Hernanes 17'