Wilki gromią, hat-trick Olicia

dodał: Mateusz Marchewka  |  źródło: Fussball.pl  |  18.08.2012 22:35
VfL Wolfsburg w pierwszej rundzie pucharu Niemiec wysoko pokonał niżej notowanego rywala z Schonberg. Wilki strzeliły aż pięć bramek, z czego trzy były autorstwa Ivicy Olicia. Do kolejnej rundy nie udało się awansować beniaminkowi Bundesligi Greuther Fürth, który przegrał z trzecioligowym Kickers Offenbach.

Bez problemów z trzecioligowcem poradziło sobie VfL Bochum. Już w 6. minucie wynik spotkania sprytnym strzałem z pola karnego otworzył Zlatko Dedić. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Słoweniec znów wykorzystał dobre dogranie i drugi raz wpisał się na listę strzelców. W drugiej części spotkania zawodnicy Bochum stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, ale żadnemu z nich się to nie powiodło. Piłkarze Heidenheim również nie zdołali strzelić gola i wynik meczu nie uległ już zmianie.

Prawdziwy trening strzelecki urządzili sobie piłkarze VfL Wolfsburg na boisku amatorskiego FC Schonberg 95. W 28. i 31. minucie pierwsze bramki w barwach nowego klubu zdobył Ivica Olić, dla którego był to debiut w oficjalnym spotkaniu Wilków. W 43. minucie był już 3:0 – tym razem na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Diego. W drugiej połowie swojego pierwszego gola w VfL zdobył inny nowy nabytek Felixa Magatha, Bas Dost. W 68. minucie Olić strzelił swoją trzecią bramkę kompletując tym samym hat-trick.

Kolejnym, po Hoffenheim, pierwszoligowcem, który nie zdołał awansować do drugiej rundy jest Greuther Fürth. Już przerwy beniaminek Bundesligi przegrywał w Offenbach z miejscowymi Kickersami 1:0 – gola, pewnie wykorzystując w 28. minucie rzut karny, zdobył Thomas Rathgeber. Goście uporczywie dążyli do wyrównania, ale nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza gospodarzy. Jakby tego było mało mecz kończyli w dziewiątkę – w 56 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Edgar Prib, a na dwie minuty przed końcem spotkania sędzia wyrzucił z boiska Abdula Rahmana. Zdziesiątkowanych rywali w doliczonym czasie gry pogrążył Lars Bender.

FC Heidenheim - VfLBochum 0:2
0:1 Z. Dedić 6’
0:2 Z. Dedić 41’

FC Schonberg 95 - VfL Wolfsburg 0:5
0:1 I. Olić 28’
0:2 I. Olić 31’