REKLAMA
REKLAMA

Sztuczna murawa w Pucharze Anglii

dodał: sobmar  |  źródło: BBC Sport  |  14.07.2012 21:23
Angielska federacja piłkarska wydała zgodę na wykorzystanie sztucznej nawierzchni w meczach Pucharu Anglii w najbliższym sezonie. Decyzja dotyczy jednak tylko faz eliminacyjnych, bowiem od I rundy spotkania będą musiały być rozgrywane na naturalnej murawie.

Zgoda na wykorzystanie sztucznej nawierzchni została wydana także w przypadku sześciu innych rozgrywek, w tym FA Trophy i kobiecego Pucharu Anglii.

W lidze The Championship nie było chętnych do rozgrywania meczów na innym niż dotychczas rodzaju murawy, w League One pomysł poparły dwa kluby, natomiast w League Two chętnych było aż 13 zespołów, ale ostatecznie Football League tego rozwiązania nie wdroży.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Konrad Robert | 15.07.2012 08:54

No i dobrze .To nie jest dobry pomysl, gra na sztucznej murawie.Sa oczywiscie plusy i minusy...Dużą różnicą pomiędzy trawą sztuczną a naturalną jest fakt, że trawy sztucznej można używać znacznie intensywniej. Na boisku z trawy naturalnej można grać maksymalnie  okolo 300, zazwyczaj 250 godzin w roku, podczas gdy boisko z trawy sztucznej może być wykorzystywane 7 dni w tygodniu.
Trawa sztuczna wymaga mniej konserwacji, a co za tym idzie, obniża koszty utrzymania. Dzięki temu stanowi ona bardzo interesującą inwestycję długoterminową dla klubow .

Robotnik | 18.09.2012 18:34

Precz ze sztuczną trawą. Against Modern Football!!!!!!goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy