Ruch przedłużył kontrakt z bramkarzem. “Rozmowy przebiegły szybko i sprawnie”

Jakub Bielecki
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jakub Bielecki

Ruch Chorzów tuż po wywalczeniu awansu Fortuna 1 Ligi ogłosił, że nową umowę z klubem parafował Jakub Bielecki. Mocny punkt w bramce Niebieskich w poprzednim sezon prowadził jednak w ostatnim czasie szereg rozmów z władzami klubu na temat swojej przyszłości. Ostatecznie podjął decyzję o podpisaniu kontraktu o jeszcze rok dłużej. Tym samym aktualne porozumienie kluczowego zawodnika 14-krotnych mistrzów Polski będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

  • Ruch Chorzów jest w trakcie odbudowy
  • 14-krotni mistrzowie Polski rywalizują aktualnie w Fortuna 1 Lidze, ale pracują nad realizowanie kolejnych celów
  • Klub ogłosił przedłużenie umowy z Jakubem Bieleckim

Bielecki na brak ofert nie narzekał, na razie chętni muszę obejść się smakiem

Ruch Chorzów ma za sobą bardzo udany sezon 2021/2022, który został zwieńczony awansem do Fortuna 1 Ligi po wygranych meczach barażowych z Radunią Stężyca i Motorem Lublin. Tymczasem w inauguracyjnej kolejce nowej kampanii Niebiescy podzielili się punktami ze SKRĄ Częstochowa.

Po piątkowym starciu w szeregach Jarosława Skrobacza wyczuwalne było poczucie niedosytu. Ruch na tle rywala dominował absolutnie, ale zawodziła skuteczność. Co prawda dużo pracy nie miał w tym meczu bramkarz Niebieskich. Nie zmienia to jednak faktu, że Bielecki jest bez wątpienia jedną z ważniejszych postaci w kadrze chorzowskiej drużyny.

Zobacz także:

Klub z Cichej 6 w oficjalnym komunikacie poinformował o przedłużeniu umowy z pierwszym bramkarzem. Kontrakt będzie zatem obowiązywał przez dwa sezony do końca czerwca 2024 roku.

“Bramkarz Jakub Bielecki związał się z Ruchem nowym kontraktem. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 r. i zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok” – brzmi oficjalny komunikat opublikowany na stronie KSRuch.com.

Sam zainteresowany nie ukrywa radości z tego, że będzie związany z 14-krotnymi mistrzami Polski na dłużej.

– Cieszę się, że udało nam się podpisać nowy i dłuższy kontrakt. Traktuję to jako docenienie mojej postawy. Rozmowy przebiegły bardzo szybko i sprawnie. Zależało mi na tym, żeby zostać dalej w Ruchu. Dziękuję za zaufanie, nadal będę dawał z siebie sto procent na boisku i poza nim – powiedział Bielecki.

Czytaj więcej: Ruch zaprezentował festiwal nieskuteczności, napastnikom Niebieskich zabrakło instynktu kilera

Komentarze