Gwiazdor TVN o swoich doświadczeniach w Zagłębiu Sosnowiec: Lichwiarskie pożyczki, propozycje korupcyjne

Rafał Collins kilka dni temu podjął decyzję o sprzedaży udziałów w Zagłębiu Sosnowiec. Gwiazdor TVN w mediach społecznościowych postanowił opisać o swoich doświadczeniach w pierwszoligowcu.

Kibice Zagłębia Sosnowiec
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Kibice Zagłębia Sosnowiec

Rafał Collins przerywa milczenie

W styczniu tego roku dość głośno zrobiło się w mediach o Zagłębie Sosnowiec. Otóż Rafał Collins zakupił 0,74% udziałów klubu, a także stał się osobą odpowiedzialną za pion sportowy. Kilka dni temu misja gwiazdora TVN w pierwszoligowcu dobiegła końca, bowiem jego udziały zostały sprzedane. 35-latek tłumaczył swoją decyzję tym, że nie chciał firmować swoją twarzą i nazwiskiem wielu rzeczy, które zastał wewnątrz klubu z województwa śląskiego.

Do wydarzeń związanych Rafałem Collinsem odniósł się sam prezydent Sosnowca. Arkadiusz Chęciński przekazał, że został zarówno on jak i Zagłębie Sosnowiec oszukane przez gwiazdora TVN-u. Na odpowiedź 35-latka nie trzeba było długo czekać. We wpisie Collinsa na portalu „X” padło wiele ciekawych zakulisowych smaczków.

Ukrywanie dokumentów, propozycje korupcyjne, pożyczki na lichwiarskich warunkach, komornik w klubie, dziwne zatrudnienia, zatajone roszczenia na kilka milionów, o których dowiadywałem się z SM, mogę wymieniać wymieniać i udowadniać – czytamy.

Rafał Collins jednak zaznaczył, że w powyższym wpisie nie chodziło o Urząd Miasta, a także pracowników klubu.

Zagłębie Sosnowiec ma za sobą ciężkie miesiące. Klub bowiem nie tylko jest zamieszany we wcześniej przytoczoną aferę, ale też nie utrzymał się w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Drużyna prowadzona przez Marka Saganowskiego zakończy sezon na ostatnim miejscu w tabeli.

Sprawdź także: Prezydent Sosnowca skomentował spadek Zagłębia. “Nie chowam głowy w piasek”

Komentarze

Comments 8 comments

Zagłębie to nie jest żaden “śląski klub”. Niech autor artykułu się poprawi, nazywanie klubu z Zagłębia Dąbrowskiego (które się mieści w historycznej Małopolsce) śląskim to pokaz niewiedzy.

Panie “redaktorze”, to że pochodzi Pan z drugiego końca Polski nie zwalnia Pana z obowiązku posiadania podstawowej wiedzy o geografii naszego kraju. Proszę przyjąć do wiadomości, że Sosnowiec (tak jak i Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza itd.) to nie Śląsk! Proszę się doedukować jaka jest różnica pomiędzy Województwem Śląskim a Śląskiem. Nazywanie Sosnowca miastem śląskim to zbrodnia. Nie jest Pan pierwszy i nie ostatni, kiedy Wy się w końcu dokształcicie w tych “mediach”?!

przeczytałem komentarze pod tekstem, sądzę, że większość (pewnie wszystkie) napisali sympatycy Zagłębia, jedynym argumentem w dyskusji komentujących jest …. błąd autora, który zamiast napisać klub z województwa śląskiego, napisał klub śląski 🙂 nieważne jakie bagna w klubie opisał autor, ważne, że się pomylił 🙂 BRAWO KIBICE SOSNOWCA

Ja jestem Ślązakiem i broń mnie Panie Boże ‘sympatykiem’ Zagłębia. Niesamowicie drażni mnie ignorancja w polskich miediach w stosunku do Śląska i Zagłebia. Jak widać ludzi zza Brynicy też. Jeśli wszystkie komentrarze są akurat na ten temat, a nie samego artykułu to tylko świadczy o tym jak to jest ważne dla obu stron.

ja jestem Zagłębiakiem, od urodzenia, ale mam wielki szacunek dla Ślązaków tak jak i do wszystkich ludzi, nie umiem zrozumieć, że nie komentujemy najważniejszych rzeczy w artykule czyli BAGNA w klubie, tylko taką pomyłkę autora, takie odwracanie uwagi od istotnych rzeczy ???