Wielki powrót po 8 latach! Ruch Chorzów ze sporym wzmocnieniem

Maciej Sadlok
PressFocus Na zdjęciu: Maciej Sadlok

Ruch Chorzów wzmacnia skład przed rozpoczęciem nowego sezonu. Nowym zawodnikiem Niebieskich został były gracz Wisły Kraków Maciej Sadlok – oficjalnie poinformował śląski klub. Obrońca podpisał roczną umowę.

  • Maciej Sadlok po raz trzeci w swojej karierze został zawodnikiem Ruchu Chorzów
  • Ostatnie lata obrońca spędził w Wiśle Kraków
  • 33-letni gracz dwukrotnie zajmował trzecie miejsce w Ekstraklasie z Niebieskimi

Ruch Chorzów zbroi się po awansie do 1. Ligi

Maciej Sadlok swoje pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w Pasjonacie Dankowice, skąd w sezonie 2006/07 trafił do Ruchu Chorzów. Obrońca grając w drużynie Niebieskich wypłynął na szerokie wody i zaprezentował się szerszej publiczności. W debiutanckim sezonie rozegrał tylko osiem spotkań, jednak w każdej kolejnej kampanii stawał się coraz ważniejszą postacią w śląskim klubie.

W sezonie 2009/10 Maciej Sadlok wywalczył z Ruchem Chorzów brązowy medal mistrzostw Polski. W sierpniu 2010 roku został sprzedany za ponad 2 miliony złotych do Polonii Warszawa, jednak jesień spędził jeszcze na wypożyczeniu w drużynie Niebieskich. W czerwcu 2012 roku ponownie wrócił do Chorzowa podpisując trzyletni kontrakt.

Jednak jego druga przygoda z Niebieskimi zakończyła się po dwóch sezonach. W 2014 roku przeniósł się do Wisły Kraków, gdzie zadebiutował w meczu przeciwko Górnikowi Łęczna. Sadlok był zawodnikiem Białej Gwiazdy do czerwca tego roku. Jego umowa nie została przedłużona i jako wolny zawodnik mógł poszukać nowego pracodawcy ostatecznie decydując się po raz trzeci dołączyć do chorzowskiego Ruchu. W krakowskiej Wiśle obrońca rozegrał 202 spotkania w Ekstraklasie zdobywając w tym czasie sześć goli.

– Podpisanie tego kontraktu to dla mnie jak powrót do domu. To w Ruchu dostałem swoją pierwszą szansę w zawodowej piłce. Spędziłem tutaj wiele lat, które miło wspominam. Bardzo się cieszę, że tutaj wracam. Wierzę, że pomogę drużynie realizować stawiane przed nią cele – powiedział Maciej Sadlok.

Zobacz również: Prezes Górnika Zabrze dla Goal.pl: z trenerem Urbanem nie było konfliktu, ale wizja się delikatnie różniła

Komentarze