Zagłębie Sosnowiec – Chojniczanka: sprawiedliwe rozstrzygnięcie na Stadionie Ludowym

Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice

Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Chojniczanką Chojnice (1:1) w meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi. Z przebiegu rywalizacji rezultat na Stadionie Ludowym wydaje się sprawiedliwy.

• Zagłębie Sosnowiec podzieliło się punktami po raz trzeci w sezonie
  • Ekipa Tomasza Kafarskiegp zanotowała piąty remis
  • W trakcie rywalizacji zdecydowanie więcej okazji strzeleckich wypracowali gospodarze, ale goście byli konkretniejsi

Zagłębie – Chojniczanka: podział punktów na Stadionie Ludowym

Zagłębie Sosnowiec miało zamiar podnieść się na Stadionie Ludowym po porażce z Ruchem Chorzów (0:2). Jednocześnie ekipa Artura Skowronka liczyła na drugie z rzędu zwycięstwo u siebie. Chojniczanka Chojnice chciała natomiast przerwać serię trzech spotkań bez wygranej.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji potyczka na Stadionie Ludowym była bardzo ciekawa. Duży wpływ na taki obrót wydarzeń miała ulewa, która przeszła nad obiektem w Sosnowcu pół godziny przed startem spotkania.

Tylko w pierwszej połowie gospodarze mieli 19 sytuacji strzeleckich przy sześciu próbach rywali, co najlepiej obrazuje, że nudy nie było. Na przerwę jednak w lepszych nastrojach udali się goście, co było efektem trafienia Tomasza Mikołajczaka, który w 19. minucie popisał się celnym strzałem głową.

W drugiej połowie Zagłębie wciąż było zespołem dyktującym warunki. W końcu sosnowiczanie dopięli swego, zdobywając w 66. minucie bramkę na 1:1. Autorem gola dla Zagłębia był Maksymilian Banaszewski.

Jeszcze tuż przed końcem zawodów Filip Borowski mógł zapewnić pełną pulę gospodarzom. Niemniej jego strzał został zablokowany i ostatecznie w starciu sosnowiczan z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi miał miejsce remis.