Wisła skuteczna za Jopa, nowa miotła macha aż miło [WIDEO]

Wisła Kraków wygrała z Górnikiem Łęczna (4:0) w spotkaniu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi. Drugi z rzędu wygrany mecz w roli trenera Białej Gwiazdy zaliczył Mariusz Jop, który tymczasowo na stanowisku szkoleniowca zastąpił Radosława Sobolewskiego.

Piłkarze Wisły Kraków
  • Wisła Kraków odniosła siódme zwycięstwo w tym sezonie na zapleczu PKO Ekstraklasy
  • Świetne zawody w w szeregach Białej Gwiazdy rozegrali Dawid Szot i Szymon Sobczak. Drugi z wymienionych zanotował dwa trafienia i asystę. Napastnik wywalczył też jedenastkę
  • Na trybunach uprawnionych do oglądania zawodów było 5417 posiadaczy karnetów

Wisła lepsza od Górnika Łęczna

Wisła Kraków po cennym zwycięstwie nad Stalą Rzeszów (4:1) w Fortuna Pucharze Polski przystępowała do ligowego spotkania z Górnikiem Łęczna. Biała Gwiazda zaliczyła jednocześnie pierwsze starcie na zapleczu PKO Ekstraklasy pod dowództwem Mariusza Jopa. Wiślacy mieli zamiar wrócić na zwycięskie tory w Fortuna 1 Lidze po przegranej z Bruk-Betem Termaliką (1:2). Zadanie nie było łatwe, bo Zielono-czarni też mają ambicje związane z powrotem do elity.

Pierwsze fragmenty rywalizacji z udziałem obu ekip mocno rozczarowały. Po nieco ponad 20 minutach gry w statystykach każdej z drużyn nie było nawet jednego celnego strzału. Na dodatek z aptekarskiego sędziowania dał się zapamiętać Sebastian Jarzębak, który po jednej z akcji z udziałem Josepha Colleya odgwizdał faul dla gości. Po rzucie wolnym Kamil Broda został pokonany. Niemniej po weryfikacji VAR trafienie zostało anulowane.

Tymczasem wynik spotkania został otwarty w 26. minucie. Na listę strzelców wpisał się Goku Roman, wykorzystując odegranie Szymona Sobczaka i na przerwę krakowska ekipa udała się z jednobramkowym prowadzeniem. Hiszpan zdobył swoją ósmą bramkę w tej kampanii, a napastnik Wisły zanotował trzecią asystę.

Po zmianie stron wiślacy zdominowali rywala. Tworzyli sobie sytuacje strzeleckie raz za razem. Razili jednak długo nieskutecznością. Okazje do zdobycia bramki mieli Angel Baena czy Miki Villar. Wisła dopięła swego w 66. minucie. Gola na 2:0 strzelił Sobczak, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. 31-latek oddał celny strzał głową.

Wisła Kraków wywalczy awans do PKO Ekstraklasy?