Efektowne przełamanie Wisły Kraków. Pogrom przy Reymonta [WIDEO]

Wisła Kraków pokonała Arkę Gdynia 5:1 w meczu 6. kolejki Fortuna I Ligi. Biała Gwiazda przełamała w ten sposób serię trzech meczów bez wygranej.

Angel Rodado
PressFocus Na zdjęciu: Angel Rodado
  • W 6. kolejce Fortuna 1. Ligi Wisła Kraków podjęła u siebie Arkę Gdynia
  • Biała Gwiazda wygrała na własnym stadionie 5:1
  • W ten sposób gospodarze przełamali serię trzech meczów bez wygranej

Wisła Kraków 5:1 Arka Gdynia. Hattrick Angela Rodado [WIDEO]

Wisła Kraków szybko otworzyła wynik meczu. W 5. minucie Biała Gwiazda przeprowadziła zabójczą kontrę po nieudanym rzucie rożnym Arki Gdynia. Strzał Goku obronił golkiper gości, ale przy dobitce Rodado nie miał już szans.

Radość gospodarzy nie trwała za długo, bo kilka minut później świetnym uderzeniem wyrównał Karol Czubak. Doskonałym dośrodkowaniem na głowę napastnika popisał się Przemysław Stolc.

Wisła Kraków była mocno zdeterminowana, aby ponownie wyjść na prowadzenie. W 37. minucie Baena Perez przeprowadził świetną akcję na skrzydle i dośrodkował w pole karne. Tam futbolówkę doskonale przyjął Angel Rodado, który po raz drugi trafił do siatki.

Wydawało się, że podopieczni Radosława Sobolewskiego dowiozą taki wynik do końca spotkania. Jednak pokusili się na jeszcze jedną kontrę. Obrońcy Arki Gdynia nie popisali się w polu karnym, a hattricka ustrzelił Angel Rodado. W samej końcówce doliczonego czasu gry piękną bramką rezultat meczu ustalił Dawid Olejarka.

Wisła Kraków przełamała serię trzech meczów bez wygranej. Obecnie Biała Gwiazda zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Tyle samo oczek ma Arka Gdynia.