Napoli z solidną ofertą za Zielińskiego. Czas na zmianę otoczenia?

Piotr Zieliński
PressFocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Włoskie media donoszą, że Maurizio Sarri marzy o sprowadzeniu Piotra Zielińskiego do Lazio. Rzymianie zamierzają zaproponować Napoli nawet 25 milionów euro.

  • Lazio spróbuje niebawem zakontraktować Piotra Zielińskiego
  • Polak ma być jednym z architektów “nowego” zespołu Orłów, do jakiego dąży Maurizio Sarri
  • Rzymianie mogą wydać na pomocnika nawet 25 milionów euro

Zieliński zmieni Neapol na Rzym? Lazio zdeterminowane

Maurizio Sarri chciałby tego lata doprowadzić do istotnej rewolucji w składzie jego Lazio. Założenia charakterystycznego trenera są konkretne. Chce więcej piłkarzy potrafiących grać na jeden kontakt, prezentujących świetną technikę użytkową, a do tego gotowych do harówki w pressingu.

Włochowi marzy się zakontraktowanie Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski spełnia wszystkie powyższe kryteria, a do tego znajduje się w delikatnym momencie kariery. Rozegrał bardzo dobrą rundę jesienną minionego sezonu. Na wiosnę – podobnie, jak całe Napoli – zdecydowanie spuścił jednak z tonu. Wtedy pojawiły się doniesienia o możliwym odejściu 28-latka. W tym kontekście wspominano, między innymi, Bayern Monachium i Borussię Dortmund. Możliwe jednak, że Zielu zostanie we Włoszech. Lazio może zaoferować za niego 25 milionów euro. Zawodnik, według portalu Transfermarkt, warty jest o 15 milionów więcej, ale możliwe, że Partenopei zechcą wpuścić więcej świeżego powietrza do drugiej linii i nie będą utrudniać Polakowi odejścia.

Zieliński w minionym sezonie rozegrał 42 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Zanotował osiem bramek i pięć asyst.

Zobacz również: Arsenal znów chce pomocnika Juventusu.

Komentarze