Przyszłość talentów Olympique Lyon rozstrzygnięta. Jasne stanowisko klubu

Rayan Cherki
Pressfocus Na zdjęciu: Rayan Cherki

Kilku piłkarzy Olympique Lyon znalazło się w ostatnich tygodniach na liście życzeń europejskich gigantów. Laurent Blanc przekazał do wiadomości, że żaden z nich nie odejdzie z klubu zimą. Mowa o Malo Gusto i Rayanie Cherki.

  • Malo Gusto i Rayan Cherki znaleźli się w orbicie zainteresowań europejskich gigantów
  • Do Olympique Lyon wpłynęły konkretne oferty za obu zawodników
  • Zarząd klubu wykluczył jednak ich odejście w styczniu

Sztab szkoleniowy Olympique Lyon nie chce tracić kolejnych zawodników

Olympique Lyon rozgrywa bardzo słaby sezon i jak na razie zmiana na stanowisku trenera nie przyniosła zbytniej poprawy wyników. Les Gones zajmują w lidze dopiero dziewiąte miejsce, a ich strata do lidera jest już bardzo duża. Na domiar złego europejscy giganci pod koniec zimowego okna transferowego próbują wyciągnąć z zespołu dwa wielkie talenty – Malo Gusto i Rayana Cherkiego. 

O angaż Malo Gusto stara się przede wszystkim Chelsea, jednak jej oferta została odrzucona. Dyrektor sportowy Olympique Lyon podkreślił, że Francuz na pewno nie zostanie sprzedany zimą, co zaznaczył również trener Laurent Blanc.

– Zarząd zapewnił mnie, że ci zawodnicy zostaną z nami do końca sezonu – podkreślił Francuz w rozmowie z mediami. 

Rayan Cherki znalazł się w orbicie zainteresowań Paris-Saint Germain. Ofensywny pomocnik zbiera pozytywne recenzje, a jego wartość rynkowa osiągnęła w pewnym momencie nawet pułap 27 milionów euro. Paryżanie z ewentualnym transferem będą musieli wstrzymać się jednak do końca sezonu.

Także u nas: PSG powalczy o młodą gwiazdę Lyonu

Komentarze