RB Lipsk żąda fortuny za swoją gwiazdę

Christopher Nkunku
Pressfocus Na zdjęciu: Christopher Nkunku

RB Lipsk oczekuje prawdziwej fortuny za swoją największą gwiazdę. Jak podaje The Independent, włodarze niemieckiego klubu wysłuchają ofert za Christophera Nkunku jedynie wtedy, jeśli wyniosą one przynajmniej 100 milionów funtów.

  • Christopher Nkunku chciałby latem odejść z RB Lipsk
  • Klub jest gotowy go sprzedać, ale oczekuje przynajmniej 100 milionów funtów
  • Głównymi kandydatami do jego pozyskania są kluby z Anglii

Lipsk chce porządnie zarobić na swojej gwieździe

Christopher Nkunku został wybrany najlepszym zawodnikiem ostatniego sezonu w Bundeslidze. Francuz w 50 meczach zanotował aż 35 bramek i 19 asyst. Nic więc dziwnego, że o jego transfer zabiega wiele topowych, europejskich klubów. Wśród nich znajdują się Manchester United i Arsenal.

Oba angielskie kluby są zdeterminowane do pozyskania Nkunku, jednak żądania finansowe RB Lipsk mogły nieco ochłodzić ich zapał. Byki wyceniają swojego napastnika na co najmniej 100 milionów funtów i nie zamierzają sprzedawać go za mniejszą kwotę. Sam zawodnik chciałby latem przenieść się do zespołu, z którym będzie mógł rywalizować o trofea, a podstawowym warunkiem nie są dla niego zarobki, zaś projekt sportowy. 

Wcześniej mówiło się także o zainteresowaniu Nkunku ze strony Realu Madryt i Chelsea Londyn. Prezes Królewskich po zakontraktowaniu Aureliena Tchouameniego zapowiedział, że kadra na przyszły sezon jest praktycznie kompletna, a jego zespół nie planuje więcej transferów w tym okienku. The Blues wciąż są zainteresowani Francuzem, jednak najpierw muszą podjąć decyzje odnośnie przyszłości Lukaku i Wernera, by zrobić ewentualnie miejsce w składzie dla Nkunku.

Czytaj dalej: Chelsea chce Nkunku, ale najpierw musi sprzedać Wernera

Komentarze