Xavi wskazał priorytet transferowy Barcy. “Potrzebujemy piłkarza w jego miejsce”

Decyzja Sergio Busquetsa o odejściu zmieniła priorytety transferowe FC Barcelony. Na konferencji prasowej przed meczem z Realem Valladolid Xavi podkreślił, że kupno nowego defensywnego pomocnika to absolutny priorytet.

Xavi Hernandez
Pressfocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • FC Barcelonę po zakończeniu sezonu po 15 latach opuści Sergio Busquets
  • Duma Katalonii potrzebuje w letnim okienku transferowym sprowadzić nowego defensywnego pomocnika na jego miejsce
  • Xavi na konferencji prasowej przyznał, że kupno prawego obrońcy w tej sytuacji schodzi na drugi plan

Barca poszukuje następcy Sergio Busquetsa

Sergio Busquets po zakończeniu sezonu opuści FC Barcelonę, co pozostawi w kadrze ogromną wyrwę. W klubie nie ma pomocnika o jego charakterystyce, dlatego Barca pracuje intensywnie nad sprowadzeniem jego zastępstwa. W tym gronie wymienia sie kandydatury Sofyana Amrabata, Martina Zubimendiego, Rubena Nevesa, czy Guido Rodrigueza.

Podczas konferencji prasowej przed meczem z Realem Valladolid Xavi został zapytany o plany transferowe FC Barcelony. Przyznał, że to właśnie kupno defensywnego pomocnika, jest aktualnie priorytetem.

Po odejściu Busquetsa potrzebujemy piłkarza na wysokim poziomie w jego miejsce. Musimy go zastąpić w najlepszy możliwy sposób. Transfer prawego obrońcy nie jest priorytetem numer jeden – przyznał szkoleniowiec.

Hiszpan odniósł się również do plotek łączących Joshuę Kimmicha z przenosinami do Dumy Katalonii.

– Kimmich? Kimmich wydaje mi się spektakularnym piłkarzem, jednym z najlepszych na swojej pozycji, nic więcej nie mam do powiedzenia, ponieważ dyrektor sportowy Realu Sociedad już wściekł się gdy mówiłem na temat Zubimendiego – dodał trener Blaugrany.

Czytaj również: Niemiecki dziennikarz stanowczo nt. przyszłości Kimmicha. “Nie prowadzi żadnych rozmów”

Komentarze