Trzy możliwe kierunki dla Andrei Belottiego

Andrea Belotti
Pressfocus Na zdjęciu: Andrea Belotti

Andrea Belotti po wygaśnięciu jego kontraktu z Torino pozostaje wolnym zawodnikiem. Włoch nie wybrał jeszcze nowego klubu, choć możemy przewidywać, gdzie trafi. Według Nicolo Schiry, w grze o napastnika liczą się przede wszystkim AS Roma, OGC Nice i AS Monaco.

  • Andrea Belotti z dniem 1 lipca przestał być piłkarzem Torino po tym jak wygasł jego kontrakt
  • Włoch nie zdecydował jeszcze, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie
  • Największe szanse na jego transfer mają AS Roma, Nicea i AS Monaco

Belotti wolałby grać dalej we Włoszech

Wraz z końcem czerwca wygasła umowa wiążąca Bellottiego z Torino. Włoch tym samym opuścił drużynę Byków po siedmiu latach. Dla klubu z Turynu rozegrał aż 251 meczów, w których strzelił 113 bramek. W klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów zajmuje szóste miejsce, dlatego śmiało można nazwać go legendą klubu. 

Włoch jest obecnie wolnym agentem i nie zdecydował jeszcze, jaki klub będzie reprezentował w przyszłym sezonie. 28-latek chce dobrze przemyśleć swój wybór i dopiero wówczas podjąć decyzję. Według Nicolo Schiry, w grze o transfer reprezentanta Włoch liczą się przede wszystkim trzy zespoły. Zawodnik skłonny jest kontynuować karierę w Italii, dlatego spore szanse na jego ściągnięcie ma AS Roma.

Oprócz Rzymian w gronie mocno zainteresowanych jego usługami zespołów wskazuje się także AS Monaco i OGC Nice. W drużynie prowadzonej przez Jose Mourinho pierwsze skrzypce w ataku gra Tammy Abraham, a Belotti raczej nie będzie chciał pełnić roli jego zmiennika. Z tego względu media przewidują, że może on wybrać między Monakijczykami, a Orlątkami. Zdaniem dziennikarzy La Repubblica, 28-latek podpisze kontrakt z AS Monaco.

Przeczytaj: Londyńskie kluby wykorzystają nieporadność Interu?

Komentarze