Georginio Wijnaldum przeniesie się do Włoch? Poważne zainteresowanie

Georginio Wijnaldum
fot. PressFocus Na zdjęciu: Georginio Wijnaldum

Georginio Wijnaldum przekonał się o tym, że nie każdy może poradzić sobie we Francji. Jego przygoda z Paris Saint-Germain zmierza donikąd, dlatego niedługo dobiegnie końca. Reprezentantem Holandii interesuje się AS Roma, która jest gotowa złożyć mistrzom Francji ofertę wypożyczenia z opcją wykupu.

  • Georginio Wijnaldum dołączył do PSG latem 2021 roku, a po zaledwie 12 miesiącach czeka go kolejna przeprowadzka
  • 31-latkiem interesuje się głównie AS Roma, choć Milan również przygląda się jego sytuacji
  • Rzymianie oferują mistrzom Francji roczne wypożyczenie z możliwością późniejszego wykupu za 20 milionów euro

Niechciany w Paryżu

Przenosiny reprezentanta Holandii do Paris Saint-Germain na pierwszy rzut oka wyglądały na strzał w dziesiątkę. Paryżanie od dłuższego czasu mierzyli się z problemem niestabilnego środka pola, a doświadczony i dynamiczny zawodnik ze sporym ciągiem na bramkę miał okazać się wyczekiwanym zbawieniem.

Przygoda Wijnalduma z Ligue 1 nie przebiegła jednak po myśli żadnej ze stron. 31-latek nie grał tak często, jak się tego spodziewał, a ponadto jego boiskowe zadanie nie do końca odpowiadały piłkarskiej charakterystyce. Nie mógł on także dogadać się z Mauricio Pochettino, który w najważniejszych meczach wolał stawiać na innych zawodników.

Te kwestie sprawiły, że Wijnaldum znajduje się na wylocie z Paryża i po zaledwie kilkunastu miesiącach czeka go kolejna wyprowadzka. Tym razem najprawdopodobniej skieruje się w stronę Włoch, gdzie wykazuje się największe zainteresowanie jego usługami.

Ściągnięcie reprezentanta Holandii wciąż rozważa Milan, choć to AS Roma wydaje się być najbardziej konkretna. Rzymianie proponują Paris Saint-Germain roczne wypożyczenie z późniejszą opcją wykupu za 20 milionów euro.

Jedyną przeszkodę stanowi duża pensja zawodnika, choć francuski klub jest gotów opłacać połowę jego wynagrodzenia.

Zobacz również: Dybala wreszcie podjął decyzję na temat swej przyszłości

Komentarze