Dybala wreszcie podjął decyzję na temat swej przyszłości

Paulo Dybala
PressFocus Na zdjęciu: Paulo Dybala

Paulo Dybala w nocy z niedzieli na poniedziałek powiedział “tak” w kierunku AS Roma. Argentyńczyk podpisze z rzymianami trzyletnią umowę, a jego pensja może wynieść maksymalnie sześć milionów euro za sezon.

  • Corriere dello Sport donosi, że Paulo Dybala zdecydował się zaakceptować ofertę z AS Roma
  • Argentyńczyk ma podpisać trzyletnią umowę. Zaliczy znaczną obniżkę pensji, maksymalnie może inkasować około sześć milionów euro
  • Napastnik spędził ostatnich siedem lat w Juventusie

Dybala chce rozpocząć nowy rozdział w Wiecznym Mieście

Paulo Dybala od niemal trzech tygodni pozostaje bezrobotny. Argentyńczyk, który siedem ostatnich lat spędził w Juventusie, długo rozważał, co zrobić ze swoją przyszłością.

W niedzielę AS Roma złożyła mu pierwszą oficjalną ofertę. Wygląda na to, że negocjacje z Giallorossimi były prostsze, niż ze wcześniejszymi chętnymi. Corriere dello Sport donosi bowiem, że w nocy 28-latek zdecydował się przyjąć propozycję z Wiecznego Miasta.

Reprezentant Argentyny płaci teraz za swoje niezdecydowanie. Włoski dziennik podkreślił, że napastnik był tak pewien swojej pozycji negocjacyjnej, że w 2020 roku odrzucił ofertę przedłużenia umowy z Juventusem w wysokości 12 milionów euro rocznie. Później negocjował z możnymi klubami Premier League. Wymieniano w tym kontekście Tottenham oraz Manchester United. Ostatecznie zdecydował się pozostać na Półwyspie Apenińskim.

Według różnych doniesień La Joya ma zarabiać około 4,5 miliona euro rocznie. Wraz z bonusami kwota ta może wzrosnąć do maksymalnie sześciu milionów za sezon. To znacznie mniej, niż inkasował w Turynie. Z Romą ma podpisać trzyletni kontrakt.

Dybala w minionym sezonie rozegrał 39 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich 15 bramek i sześć asyst.

Czytaj więcej: AS Roma złożyła pierwszą oficjalną ofertę byłej gwieździe Juve.

Komentarze